Депутатів закликають створити слідчу комісію по справі Майдану

Дата: 03 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Повідомлення від адвоката Павла Диканя про ліквідацію Управління спеціальних розслідувань при Генеральній прокуратурі України спровокувало намір серед деяких народних депутатів створити тимчасову слідчу комісію. ТСК збирається перевіряти питання та факти, викладені у звіті Міжнародної дорадчої групи (МДГ).

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Громадські організації, адвокати та деякі депутати обурились тим, що Управління спецрозслідувань збираються закрити. 

“Я не розумію такої позиції Генеральної прокуратури, перших осіб держави. Це що – немає політичної волі, щоб розслідувати злочини? Ми добивались три місяці, щоб створили Управління, щоб була чіткіша координація між Генпрокуратурою, МВС та СБУ”, – обурюється адвокат “Небесної сотні”, правозахисник Тарас Гаталяк

Як відомо, у звіті МДГ йдеться, що позиція Міністерства внутрішніх справ по відношенню до Генеральної прокуратури не сприяла розслідуванню, та навіть перешкоджала йому.

За словами Тараса Гаталяка, завдяки співпраці з СБУ вдалось затримати екс-заступника командира полку “Беркуту”, підполковника міліції Олега Янишевського. 

На думку правозахисника, Управління спецрозслідувань має не закриватись, а збільшуватись: “На мою думку, там повинно працювати не 50 слідчих, а як мінімум 100“. 

Народний депутат від “Батьківщини” Ігор Луценко нагадує, що створення системи парламентського контролю за розслідуваннями справ щодо “Небесної сотні” та інших злочинів проти Майдану передбачено в Коаліційній Угоді. 

“Але на сьогодні така комісія ще не створена. Лише вчора був невеличкий позитивний сигнал у вигляді рішення комітету з питань регламенту щодо того, що вони схвалили проект про створення такої комісії. Те, що ми вчора отримали цей позитивний висновок комітету, сталося завдяки тиску громадськості і звіту Міжнародної дорадчої групи, який розкриває, яким чином не розслідуються злочини щодо Майдану”, – розповів Ігор Луценко. 

За словами Ігоря Луценка, на сьогодні є домовленість з керівником Верховної Ради Володимиром Гройсманом: “Він підтримує цю ідею, він на зустрічі з нами особисто гарантував своє сприяння, і будемо сподіватись, що це буде реалізовано. Звісно, це також залежить від лідерів парламентських фракцій, які входять у Коаліцію, і які вірішують, що ставити на порядок денний, а також від погоджувальної Ради“. 

Депутат закликав парламентарів ухвалити закон про ТСК, який посилить позиції парламентського контролю.

“Не можна на сьогодні в нашій країні говорити про ефективний парламентський контроль без прийняття закону про тимчасові слідчі комісії. ТСК треба дати усі необхідні повноваження. Тому що ми розуміємо, що у нашій країні досі немає ані суддів, ані слідства як інституту, тому кому як не парламенту брати у таких вийняткових випадках часткові функції”, – каже Ігор Луценко, кваліфікуючи намір закрити Управління спеціальних розслідувань як “дуже поганий знак”. 

Адвокати та правозахисники закликали всіх керівників фракцій і всіх народних депутатів проголосувати за створення ТСК ще перед тим, як піти на канікули. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: