Депутатів закликають прискорити членство України в Міжнародному кримінальному суді

Дата: 17 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Amnesty International в Україні закликає народних депутатів вжити всіх необхідних заходів для негайної ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Правозахисники нагадують, що ратифікація статуту потрапила під загрозу після того, як президент Петро Порошенко вніс до парламенту законопроекту №3524 “Про внесення змін до Конституції (щодо правосуддя)”. Перехідні положення документу передбачають відтермінування ратифікації Римського статуту щонайменше на три роки. Причини такого кроку належним чином необґрунтовані.

Як повідомляють правозахисники, Комітет Верховної Ради у закордонних справах одноголосно вирішив ініціювати збір підписів під пропозиціями до президентського законопроекту №3524.

“Частину шосту статті 124 Конституції України викласти в такій редакції: “Україна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом Міжнародного кримінального суду”. У пункті 1 розділу ІІ “Перехідні положення» законопроекту слова “крім частини шостої статті 124 Конституції України в редакції цього Закону, яка набирає чинності через три роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону” вилучити, а сам розділ доповнити новим пунктом такого змісту: “Частина шостої статті 124 Конституції України в редакції цього Закону набирає чинності з моменту ратифікації Верховною Радою України Римського статуту Міжнародного кримінального суду”, – йдеться у пропозиціях до законопроекту.

Депутатів закликають підписатись під такими поправками та проголосувати за них.

Правозахисники нагадують, що ратифікація Римського статуту є міжнародним зобов’язанням України відповідно до статті 8 Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Раніше представники президента повідомляли, що Україна зараз не може визнати юрисдикцію МКС через воєнні дії на Донбасі. Хоча українські правозахисники неодноразово наголошували, що Україна й так визнала юрисдикцію суду другою заявою Верховної Ради до суду в Гаазі.

Український експерт з міжнародного кримінального права Микола Гнатовський звернув увагу на те, що Україна втрачає додаткові права без ратифікації Римського статуту й акцентував, що відкладання ратифікації не має практичного сенсу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: