Депутатів закликають скасувати е-декларування для активістів без шантажу і тиску на громадські організації

Дата: 28 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Громадські організації вимагають від Верховної Ради України скасувати е-декларування для антикорупційних активістів без запровадження додаткової податкової звітності.

Про це йдеться в заяві платформи громадських організацій Правозахисний порядок денний, підписаній, зокрема, Центром інформації про права людини.

Автори заяви звертають увагу на те, що в липні 2017 року в парламенті зареєстрували два президентські законопроекти (№6674 та №6675). Згідно з ними, на заміну електронному декларуванню антикорупційних громадських активістів, яке регламентується законом №1975-VIII, пропонується ввести додаткову податкову звітність для громадських організацій і фізичних осіб-підприємців, а також підприємств, установ та організацій, які надають їм послуги.

На думку громадських активістів, обов’язок подавати додаткову звітність є невиправданим. Окрім того, він має підкреслено каральний характер, оскільки в разі неподання передбаченої законопроектами звітності організацію можуть оштрафувати та позбавити статусу неприбутковості.

“Такі покарання є нічим іншим, як запровадженням інструменту для вибіркового тиску на нелояльні до влади громадські організації”, – підкреслюють автори звернення.

Підписанти також розцінюють ініціативу президента України, який запропонував ці законопроекти, як непропорційне втручання у діяльність громадських організацій та грубе порушення міжнародних стандартів, які гарантують свободу асоціацій і забороняють втручання держави в діяльність громадських об’єднань.

“Парламент має припинити наступ на свободу слова, асоціацій та мирних зібрань, які є основними цінностями демократії”, – наголошується в заяві.

Нагадаємо, Верховна Рада 23 березня 2017 року схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов’язку подавати е-декларації, але зобов’язала подавати е-декларації антикорупціонерів (керівників або членів вищого органу управління громадських об’єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Президент України Петро Порошенко 10 липня вніс до парламенту пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій.

З 1 січня 2018 для державних чиновників почався процес реєстрації електронних декларацій за 2017, який триватиме до 1 квітня. Цього року декларації мають подавати також представники некомерційних організацій. Правозахисники закликають українську владу припинити переслідування антикорупційних активістів в Україні. Раніше Європейський Союз також наголосив, що е-декларування для активістів створює невиправданий тиск на неурядові організації.

Повний текст звернення читайте за посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: