Депутати виступили на підтримку ратифікації Римського статуту

Дата: 15 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Приєднанатися до Міжнародного кримінального суду означає показати світові, що в Україні немає місця безкарності за найтяжчі злочини.

Про це йдеться в заяві міжфракційного об’єднання (МФО) “ЄвроОптимісти”.

Депутати нагадують, що ратифікація Римського статуту є нашим міжнародним зобов’язанням. Це допоможе не лише покращити національну систему правосуддя, а і брати участь у процесах Міжнародного кримінального суду.

“Якщо Україна відтермінує ратифікацію Римського статуту на 3 роки, то не зможе проголосувати за те, щоб Міжнародний кримінальний суд зміг братися за злочини агресії. Україна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду та має відповідні обов’язки, але не має низки прав. Ми не можемо мати жодного українського суддю у МКС, вносити пропозиції та голосувати в Асамблеї країн-учасниць, затверджувати бюджет суду та робити відповідні внески. Україна є пасивним суб’єктом судової системи”, – сказано у заяві. 

Вимагали ратифікації у парламенті представники МФО “Єврооптимісти” Світлана Заліщук (БПП), Олена Сотник (Самопоміч), Сергій Лещенко (БПП), Дмитро Добродомов (БПП), Вікторія Войціцька (Самопоміч) разом з правозахисницею Євромайдан SOS Іриною Думич та представницею Amnesty International Оксаною Покальчук.

Раніше президент України Петро Порошенко запропонував внести зміни до редакції Конституції, які відтерміновують ратифікацію Римського статуту на 3 роки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter