Депутатам пропонують заборонити залишати дітей з інвалідністю в пологових будинках

Дата: 12 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Розроблений Кабміном законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення соціального захисту дітей” пропонує заборонити залишати дітей з інвалідністю в пологових будинках.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженої Верховної Ради з прав людини.

Питання щодо урядового законопроекту про згадані зміни обговорювали на засіданні Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Урядовці пропонують вилучити частину третю статті 143 Сімейного кодексу України. В ній передбачається, що дитина може бути залишена батьками в пологовому будинку або в іншому закладі охорони здоров’я, якщо вона має істотні вади фізичного або психічного розвитку, а також за інших обставин, що мають істотне значення.

На думку представниці Уповноваженої з дотримання прав дитини та сім’ї Аксани Філіпішиної, це призведе до порушення права дитини на життя, виживання та здоровий розвиток, яке визначене Конвенцією ООН про права дитини.

“Батьки, у яких народжуються діти з істотними вадами розвитку, по суті, залишаються сам на сам із проблемою: на рівні громади відсутні послуги реабілітації, медичного забезпечення, соціального супроводу таких дітей, психологічної підтримки батьків. Немає достатньої матеріальної підтримки таких родин. Заборона залишати хвору дитину в пологовому будинку з одного боку і відсутність відповідних послуг з іншого можуть призвести до зростання випадків, коли матері кидають своїх немовлят у небезпечних для їх життя місцях або вбивають”, – зауважила вона.

Також депутати пропонували зобов’язати суд вимагати висновки органу опіки та піклування під час вирішення спорів стосовно місця  проживання дитини, участі в її вихованні тощо. Аксана Філіпішина запропонувала залишити чинну редакцію закону, проте доповнити закон нормою щодо ініціювання органом опіки та піклування  питання про позбавлення батьківських прав щодо дитини в разі її залишення.

Офіс Омбудсмана підтримав ініціативу урядовців стосовно врегулювання питання передачі дитини на виховання іншим особам. Філіпішина звернула увагу на необхідність врахування інтересів не лише бабусі та дідуся у вихованні онуків, а й інтересів прабабусі та прадідуся.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: