Депутат “Опоблоку” хоче саджати за “пропаганду гомосексуалізму” – законопроект

Дата: 11 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Народний депутат від “Опозиційного блоку” Олександр Вілкул пропонує встановити адміністративну і кримінальну відповідальність за “пропаганду одностатевих стосунків”.

Відповідний законопроект №9183 зареєстрований у Верховній Раді.

Згідно з пояснювальною запискою, його метою є “посилення захисту суспільної моралі, охорони сім’ї та традиційних сімейних цінностей, посилення соціального захисту сім’ї та дітей”. Вілкул пропонує виключити з українського законодавства терміни “ґендерна ідентичність”, “сексуальна орієнтація” тощо, а за пропаганду одностатевих стосунків карати штрафами і навіть в’язницею.

Зокрема, за “пропаганду одностатевих стосунків” нардеп пропонує передбачити штраф від 1700 до 17 тисяч гривень для громадян і від 17 тисяч до 51 тисячі гривень для юридичних осіб і службовців.

За повторну “пропаганду” впродовж року, на думку Вілкула, має наставати кримінальна відповідальність – від арешту до трьох років до позбавлення волі до п’яти років для звичайних громадян і до шести років для посадовців. 

За ввезення, виготовлення чи поширення літератури, яка “пропагує одностатеві сексуальні стосунки”, Вілкул пропонує встановити штраф до 2,55 тисячі гривень, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією творів. За “пропагування одностатевих стосунків” у кіно- та відеопродукції – штраф від двох з половиною до п’яти тисяч гривень або обмеження волі на строк до п’яти років з конфіскацією кіно- та відеопродукції.

За повторні дії або “пропаганду” в літературі чи кіно, вчинені за попередньою змовою, Вілкул пропонує саджати до в’язниці на 3–5 років.

Раніше із сайту президента України видалили петицію з вимогою “захистити традиційні сімейні цінності та припинити пропаганду гомосексуалізму”, підтриману різними церквами і релігійними організаціями, під якою підписалися понад 23 тисячі осіб із необхідних 25.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: