Депортований з Маріуполя підліток Богдан Єрмохін, якому росіяни вручили повістку в армію, виїхав з РФ

Дата: 19 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Українець Богдан Єрмохін, якого ще підлітком депортували з окупованого Маріуполя до Росії, залишив цю країну й зараз перебуває в Білорусі зі своєю старшою сестрою, очікуючи на повернення в Україну.

Про це у фейсбуку повідомила програмна директорка СОС “Дитячі містечка” Україна, голова правління “Української мережі за права дитини” Дар’я Касьянова

Джерело: фейсбук-сторінка Дар’ї Касьянової

“Чекаємо Богдана в Україні. Йому сьогодні виповнилося 18 років, непоганий подарунок від усіх, хто долучився до його звільнення. Майже два роки боротьби”, – написала вона.

Громадська діячка назвала імена людей і назви організацій, які допомагали хлопцю з поверненням, наголосивши на тому, що все ж таки найбільша заслуга саме Богдана, який боровся за своє право повернутися в Україну.

Про повернення українця додому також повідомило російське видання “Верстка” зі слів самого Єрмохіна та його адвокатки Катерини Бобровської. Хоча ще 13 листопада, зазначили російські журналісти, Богдан писав в інстаграмі, що попри заяви російської влади про те, що йому дозволять виїхати з Росії, про майбутню поїздку йому, як і раніше, нічого не було відомо.

Нагадаємо, що Богдана Єрмохіна та інших дітей викрали з Маріуполя в травні 2022 року російські військові. Дитячий омбудсман РФ Людмила Львова-Бєлова тоді заявила, що ці діти безпритульні. Проте з восьми років, після смерті його батьків, Єрмохін перебував під опікою. На момент вторгнення його законним представником був директор коледжу, де навчався підліток.

Спочатку діти опинилися в окупованому Донецьку, потім у реабілітаційному центрі “Поляни” під Москвою, а невдовзі Богдана помістили до прийомної родини Рудницьких, де було ще 13 дітей. 

У російській родині Богдан постійно знаходився під психологічним тиском та намагався втекти назад до України. Одного разу хлопець подолав понад тисячу кілометрів до кордону з Білоруссю, однак його затримали російські спецслужби, а невдовзі змусили зніматись у пропагандистському сюжеті. 

У листопаді поточного року стало відомо, що у Росії Богдан отримав повістку до військкомату на 19 грудня – це усього через місяць після того, як підліток досягне повноліття. Захисники Єрмохіна почали бити на сполох, а сам хлопець записав звернення до президента Володимира Зеленського, аби він допоміг йому повернутись додому.

Адвокатка Катерина Бобровська, до якої звернувся по допомогу Богдан, розповіла його історію на комітеті конгресу у Вашингтоні 19 квітня 2023 року.

У жовтні цього року вона скерувала до омбудсмана РФ Тетяни Москалькової та російського дитячого омбудсмана Марії Львової-Бєлової звернення разом з документами про опіку від сестри Богдана – Валерії, яка вимагала повернути хлопця до України.

Після цього Москалькова викликала до себе Богдана. На зустрічі він був разом зі своєю російською опікункою Іриною Рудницькою. Москалькова запитала в Богдана, чи той бажає повернутися до сестри в Україну. Той відповів ствердно.

Ситуація з Богданом Єрмохіним – приклад ще одного злочину країни-агресора: безпідставне затримання репатріації українських дітей, наголосила Бобровська.

Нагадаємо, що підозрювана Міжнародним кримінальним судом у депортаціях дітей з України російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова розповіла, що росіяни вивезли до своєї країни щонайменше 700 тисяч дітей. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter