Денісова відкликала з Конституційного Суду скаргу Лутковської на порушення приватності під час взяття ДНК

Дата: 20 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкликала з Конституційного Суду зроблене екс-Омбудсманом Валерією Лутковською подання щодо неконституційності положень Закону “Про Національну поліцію”, які порушували право на приватність.

Про це повідомив у Facebook виконавчий директор ГО “Правозахисна Ініціатива” Михайло Камєнєв, оприлюднивши лист Денісової до голови суду Станіслава Шевчука.

У поданні Валерія Лутковська просила перевірити на конституційність окремі положення Закону “Про Національну поліцію”, які дозволяли безпідставний збір та обробку ДНК, біометричних та інших персональних даних.

В офісі Омбудсмана тоді пояснювали, що, відповідно до пункту 7 частини першої статті 26 закону про Нацполіцію, поліція наповнює та підтримує бази даних стосовно осіб, затриманих за підозрою у вчиненні будь-яких правопорушень (адміністративне затримання, затримання згідно з дорученнями органів правопорядку, затримання осіб органами досудового розслідування, адміністративний арешт, домашній арешт).

При цьому, відповідно до частини другої статті 26 згаданого закону, під час наповнення таких баз даних, поліція може збирати та накопичувати мультимедійну інформацію (фото, відео, звукозапис) та біометричні дані (дактилокартки, зразки ДНК).

Лутковська звертала увагу, що в законі абсолютно не диференційовані випадки необхідності збору зразків ДНК залежно від тяжкості та характеру правопорушення. Крім того, у законі не визначено, за яких саме обставин можуть відбиратися зразки ДНК, порядок відібрання, період і порядок їх зберігання, порядок знищення та доступу до такої інформації самої особи або її родичів. Така невизначеність несе загрозу порушення права громадянина на особисте життя.

Розгляд подання мав відбутися 21 червня.

За словами Каменєва, закон дозволяє відкликати конституційні подання, але в цій ситуації є свої нюанси.

“Предмет подання стосується діяльності Національної поліції, яка спрямовується і координується через міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, якого Денісова називала своїм другом. Відтак заява про відкликання подана в умовах реального конфлікту інтересів, що є неприпустимим”, – зауважив він.

Треба зазначити, що у своєму зверненні Денісова ніяк не пояснює причини відкликання подання.

Тож, на думку екс-керівника секретаріату офісу Уповноваженого Богдана Крикливенка, а нині співзасновника Українського інституту з прав людини, це говорить про політичну мотивацію цього рішення. 

“У документі немає жодного аргументу по суті. Якщо вона (Денісова – ред.) не згодна з позицією (Лутковської – ред.), то це якесь політично вмотивоване рішення. Я думаю, що в Національній поліції попросили її відкликати. Зараз важко говорити щось конкретне”, – зазначив він у коментарі Центру інформації про права людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: