Денісова розкритикувала законопроєкт Росії, що прирівнює “заклики до відчуження території РФ” до екстремізму

Дата: 20 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розкритикувала законопроєкт Держдуми Росії, ухвалений у першому читанні, який прирівнює “заклики до відчуження території РФ” до екстремізму.

Про це написала вона на своїй фейсбук-сторінці

“Цей проєкт передбачає, що Росія має право видворити будь-кого з її території, чиї дії або висловлювання, на думку окупанта, загрожують територіальній цілісності й суверенітету Росії. Тобто в зону ризику потрапляє кожен, хто скаже, що Крим – це Україна”, – написала вона.

Омбудсман наголосила, що, отже, країна-агресор вирішила посилити утиски громадян України, які залишилися жити в Криму після 2014 року і мають проукраїнську позицію.

“Таким чином, країна-агресор порушує 10-ту статтю Конвенції про захист прав людини та основних свобод, згідно з якою кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає, зокрема, свободу дотримуватися своїх поглядів, ідей без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів”, – йдеться в повідомленні.

Денісова звертає увагу, що цей законопроєкт стосується всієї світової спільноти, і закликала міжнародних партнерів ще рішучіше підтримувати Україну у відновленні територіальної цілісності й непорушності міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, напередодні в Державній думі РФ зареєстрували законопроєкт, що прирівнює відчуження територій Росії до екстремістської діяльності.

Пакет законопроєктів пропонує, зокрема, штрафувати за заклики в ЗМІ та інтернеті до “відчуження території РФ” до 500 тисяч рублів. Окрім адміністративного штрафу документи запроваджують позбавлення волі від шести до десяти років. Кримінальна відповідальність за публічні заклики буде наступати у випадку повторного правопорушення протягом одного року.

Автори цих поправок – голова Комітету Держдуми з державного будівництва та законодавства Павло Крашенінніков та очільник Комітету Ради федерації з конституційного законодавства та державного будівництва Андрій Клішас.

За словами голови нижньої палати російського парламенту В’ячеслава Володіна, після набуття чинності законом відповідальність наставатиме і для тих, хто перебуває за кордоном. Зокрема, він вказав на українських політиків, які роблять заяви щодо анексії Криму і його деокупації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: