ДБР відмовилося відкрити справу щодо розголошення Луценком даних у справі Гандзюк

Дата: 10 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Державне бюро розслідувань неправомірно відмовилося реєструвати кримінальне провадження щодо розголошення Генпрокурором Юрієм Луценком відомостей досудового розслідування у справі Катерини Гандзюк.

Про це у Facebook повідомив юрист Масі Найєм.

За його даними, заяву розглядав слідчий ДБР Віталій Шаманін, який до новоствореного відомства прийшов з посади слідчого київської прокуратури.

Зазначається, що слідчий ДБР аргументує відмову внести відомості в Єдиного реєстру досудових розслідувань тим, що розголошення даних досудового слідства чи дізнання утворює склад злочину, якщо його вчинено без дозволу прокурора, слідчого або особи, і якщо було попередження про нерозголошення даних.

При цьому юрист наголосив, що слідчий посилається на ч.1 ст 387 ККУ, а заява про правопорушення була подана відповідно до другої частини цієї статті.

Також Найєм зазначив, до представник Держбюро посилається на те, що у заяві нібито не викладені обставини ненадання слідчим або прокурором письмового дозволу на розголошення Генпрокурором відомостей досудового розслідування у кримінальному провадженні.

“По-перше, знову ж таки, ч. 2 ст. 387 не передбачає кваліфікуючу ознаку у вигляді дозволу слідчого або прокурора на розголошення. По-друге, згідно з ч. 4 статті 214 КПК слідчий зобов’язаний у разі надходження заяви про кримінальне правопорушення прийняти та зареєструвати її. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви не допускається”, – додав він.

Найєм пояснив, що в разі надходження заяви про кримінальне правопорушення в обов’язковому порядку відкривається кримінальне провадження і лише тоді, за умови відсутності події, складу кримінального правопорушення чи достатніх доказів винуватості особи таке провадження може бути закрите.

“Я подав скаргу до Печерського суду на бездіяльність ДБР. Суддею у справі визначено Батрин Олесю Василівну”, – додав юрист.

Нагадаємо, в грудні минулого року Масі Найєм подав на генерального прокурора Юрія Луценка заяву про кримінальне правопорушення до Державного бюро розслідувань через розголошення відомостей у справі вбивства громадської активістки, керівниці справами Херсонського міськвиконкому Катерини Гандзюк.

На початку грудня генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що слідство встановило всіх замовників та організаторів убивства Катерини Гандзюк. Наразі у справі арештовано шість осіб. П’ятеро з них – учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Шостим підозрюваним є помічник депутата Ігор Павловський, якого активісти називають посередником між виконавцями і замовником.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада внаслідок нападу на неї в Херсоні 31 липня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter