Данську журналістку Матильду Кімер позбавили акредитації ЗСУ, влада Данії вважає рішення помилковим

Дата: 22 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Кореспондентку данської громадської телерадіокомпанії DR Матильду Кімер в серпні 2022 року позбавили акредитації Збройних сил на запит Служби безпеки України (СБУ), влада Данії вважає таке рішення помилковим.

Про це повідомили на сайті медіа, де працює журналістка.

Матильда Кімер. Джерело: фейсбук-сторінка данської журналістки

Редакція оприлюднила скриншот відповідного листа від ЗСУ, датованого 22 серпня, в якому пояснюється, чому в ЗСУ ухвалили таке рішення.

Джерело: dr.dk

У повідомленні медіа йдеться про те, що 8 грудня Кімер зустрілася з представниками спецслужби. За її словами, їй повідомили, що інформаційні матеріали, які вона поширювала в соцмережі, нібито містять пропаганду на користь Росії. На думку журналістки, питання в українських спецслужб викликали пости на її фейсбук-сторінці. Зокрема, там є посилання на програми про Росію — протести та про те, як російська влада переслідує своїх громадян.

Скриншот зі сторінки Матильди Кімер у фейсбуку. Джерело: dr.dk
Скриншот зі сторінки Матильди Кімер у фейсбуку. Джерело: dr.dk

Сама Кімер щодо ситуації, що склалася, сказала: “Я не бачу того, що бачать вони (Ред. — працівники СБУ). Я не розумію”.

Помилковим рішенням про позбавлення акредитації ЗСУ данської журналістки вважає і влада країни. Міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен заявив, що його відомство робитиме все можливе для її повернення.  

У матеріалі на сайті телерадіокомпанії DR наголосили, що Матильда Кімер “досі перебуває в процесі переконання української спецслужби, що вона не веде пропаганду для росіян”.

“Вона зібрала десять своїх статей, переклала їх і відправила в Службу безпеки. Вона сподівається, що там побачать той тип журналістики, яким вона займається щодня”, — йдеться в повідомленні.

Водночас посол України в Данії Михайло Видойник в інтерв’ю виданню Politiken заявив, що Міноборони анулювало лише військову акредитацію журналістки, відповідно, вона не може приїхати на передову й відзвітувати звідти.

“Але вона може легко працювати журналісткою в Україні й також робила це протягом усієї осені. Тому її не позбавили акредитації, й стверджувати так є маніпуляцією”, — сказав він.

Також заборона може бути пов’язана з порушенням правил відвідування тимчасово окупованих Росією територій України, зокрема Донецька. 

Матильда Кімер працює журналісткою у Росії, Україні та Центральній Азії з 2006 року. Протягом кількох років жила у Москві, працюючи у бюро DR. У червні 2022-го телерадіокомпанія ухвалила рішення відкрити основне бюро у Києві.

Минулого літа Кімер на десять років заборонили працювати у Росії.

Репортажі про війну в Україні кореспондентка робить з 2014 року. Лауреатка найвищої нагороди країни для журналістів — премії від королеви Данії The Ebbe Munck Award–2022.

Нагадаємо, 13 листопада Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що низці представників ЗМІ, які порушили правила роботи у звільненому Херсоні, скасовано дозвіл на роботу, а їхні прескарти визнано недійсними. Їх позбавили акредитації за “грубе порушення вимог наказу головнокомандувача Збройних сил України №73 від 3 березня 2022 року, а також відповідних розпоряджень військового командування”.

Ситуація викликала обурення в медійній спільноті. Детальніше про це – у матеріалі:

“Вкрадена перемога”: чи варто позбавляти акредитації журналістів, які дали перші репортажі зі звільненого Херсона

Згодом стало відомо, що журналістам hromadske Анастасії Станко та Миколі Пастику, а також співробітникам британського видання SkyNews повернули відповідні акредитації.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter