Даівець, який переслідував активіста Майдану, отримав 300 тисяч моральної компенсації в суді
Богунський районний суд Житомира присудив 300 тисяч гривень компенсації моральної шкоди колишньому співробітникові ДАІ Віктору Тищенкові, якого судили за фальсифікацію протоколу на учасника поїздки в Межигір’я під час Революції гідності.
Про це повідомив у фейсбуку юрист громадської організації “Автомайдан” Роман Маселко.
https://www.facebook.com/roman.maselko/posts/10212981406804377
Тищенко склав протокол за підробленим рапортом на активіста Сергія Прохора. Він начебто не зупинився на вимогу правоохоронця дорогою до Межигір’я. Під час слідства факти довели, що правоохоронець “зупиняв” авто за дві години до того, як воно фізично з’явилось у місці “зупинки”, а сам Прохор узагалі був в іншому місці, що доводять покази свідків.
Через це, як розповів Маселко, прокуратура швидко закінчила розслідування і передала обвинувальний акт щодо Тищенка до суду, але той двічі виправдовував даівця, а згодом апеляційний суд скасовував йому вирок. У 2018 році вже Верховний Суд постановив, що прокуратура нібито не довела умислу правоохоронця на підроблення документа.
https://www.youtube.com/watch?v=U7q5FhjY8j8
“Те, що при складанні протоколу не було жодного доказу керування Прохором автомобілем, але даішник зробив його винним, на думку суддів, зовсім не доказує вину даішника”, – розповідає Маселко.
Після цього Тищенко почав вимагати з бюджету відшкодування морального збитку за те, що його “несправедливо судили”. Суд у Житомирі взяв до уваги його докази та визнав, що через судовий розгляд колишній правоохоронець “став закритим по характеру, відлюдкуватим, погано спав, втратив апетит, втратив сенс свого життя, перебував у постійному стресі, очікуючи, що його незаконно засудять за надуманий злочин, який він не вчиняв”.
“Позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди є мотивованими, доведеними і такими, що ґрунтуються на вимогах чинного законодавства. Визначаючи розмір грошової компенсації, суд враховує вказані обставини, які свідчать про заподіяння позивачу душевних страждань, та вважає, що сума в 300 000,00 грн буде сприяти відновленню емоційного стану позивача, в тому числі відповідатиме засадам розумності і справедливості”, – йдеться в рішенні суду.
Нагадаємо, що в лютому цього року в п’яту річницю розстрілів на Євромайдані міжнародні партнери та правозахисні організації закликали Україну краще розслідувати справи Майдану. Деякі навіть називали розслідування розстрілів активістів під час Революції гідності “ганьбою українського судочинства”.