Цьогоріч 700 жінок та 100 ветеранів отримають можливість безоплатно освоїти нову професію

Дата: 03 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Проєкт Reskilling Ukraine, що реалізується у партнерстві з Міністерством економіки України, відкриває реєстрацію на безплатні курси перепідготовки для жінок та ветеранів. Цього року 700 жінок та 100 ветеранів зможуть отримати нові професії, такі як водійка вантажного або пасажирського транспорту, автомеханікиня чи монтажниця сонячних електростанцій.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Фото: Freepik

Заступниця міністра економіки Тетяна Бережна зазначила, що за підтримки партнерів проєкту Україна інвестує в розвиток людського потенціалу та створює можливості для професійного зростання. Вона підкреслила, що завдяки програмам Reskilling Ukraine понад три сотні українок вже отримали професії водійок автобусів і вантажівок, і цього року пропонуються нові професії для жінок, де їх менше, ніж чоловіків. Крім того, ветерани, які повертаються до цивільного життя, також матимуть можливості для професійного розвитку.

У рамках програми OnTrack жінки можуть обрати одну з шести спеціальностей:

  • водійка вантажівки (категорія C);

  • водійка вантажівки (категорія CE);

  • водійка пасажирського автобуса (категорія D);

  • автомеханікиня;

  • монтажниця сонячних електростанцій;

  • операторка екскаватора та навантажувача.

Участь у програмі відкрита для жінок з усієї України, незалежно від місця проживання. Навчання, яке включає теоретичні та практичні заняття, проходитиме в Києві, Вінниці, Тернополі або Кременці. Кінцевий термін подачі заявок – 1 травня 2025 року.

Для ветеранів, які звільнилися зі служби більше ніж 6 місяців тому, існує програма UNIT 6.0. Вони можуть обрати одну з таких спеціальностей:

  • монтажник сонячних електростанцій;

  • кар’єрний консультант-ветеран.

Кінцевий термін подачі заявок – 4 квітня 2025 року.

Тривалість навчання для жінок та ветеранів становить від 3 до 6 тижнів. Участь у проєкті є безоплатною, а витрати на проживання та харчування під час практики покриваються проєктом Reskilling Ukraine.

Додатково учасники отримують кар’єрну підтримку: знайомляться з роботодавцями, відвідують підприємства та отримують актуальні вакансії від партнерських компаній.

Проєкт Reskilling Ukraine здійснюється шведською неприбутковою організацією Beredkspalsyftet за підтримки Міністерства економіки України і спрямований на підтримку професійного розвитку жінок та ветеранів.

Нагадаємо, що у березні цього року в Україні презентували Індекс гендерної рівності за європейськими стандартами. Такий інструмент може сприяти реформам та інтеграції України в ЄС.

В Індексі гендерної рівності проаналізовано шість ключових сфер: робота, гроші, знання, час, вплив і здоров’я. Індекс вимірює гендерні розриви за 100-бальною шкалою, де 100 означає повну гендерну рівність.

Україна за загальним балом – на 20-му місці серед рейтингу 27 країн ЄС і випереджає Хорватію, Кіпр, Естонію, Словаччину, Грецію, Чехію, Угорщину та Румунію. У європейському звіті з ІГР за 2024 рік Україна з 61,4 бала залишається так само на 20-му місці в рейтингу 28 країн.

Читайте також: (Не) жіноча робота: як жінки переходять у традиційно “чоловічий” професійний сектор через війну в країні

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter