“Це воює вона”: в Україні випустять книжку про жінок, які боронять Україну

Дата: 05 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Видавництво “Видавництво” за підтримки Швеції, Національного Демократичного Інституту та громадської організації “Жіночий ветеранський рух” випустить книжку “Це воює вона”. Видання присвячене жінкам, які стали на захист України.

Випуск книжки видавництво анонсувало на своїй фейсбук-сторінці. 

Фото з фейсбук-сторінки видавництва

“Книжка “Це воює вона” присвячена сміливим жінкам, які стали на захист України. 25 текстів, 25 ілюстрацій, 25 героїнь – кулеметниць, морпіхів, бойових медикинь, аеророзвідниць, водійок БМП, громадських діячок. Спільна робота 50 авторів та авторок, ілюстраторів та ілюстраторок над невигаданими історіями захисниць, що роблять можливе і неможливе для перемоги України, долають стереотипи та перешкоди і торують шлях для людей із військовим покликанням“, – зазначили у видавництві.

Частину накладу видання безплатно передадуть до бібліотек, щоб якомога більше людей мали змогу дізнатися про вчинки українок. Щоб отримати книжки, публічні бібліотеки (міські, сільські) мають до 11 лютого заповнити форму.

Книжка “Це воює вона” стане продовженням проєкту “Дівчата можуть усе”, у межах якого раніше вийшли книжки “Це зробила вона”, “Це теж зробила вона”, а також охудожнені біографії Марії Примаченко та Майї Дерен.

Нагадаємо, що за два роки повномасштабної війни кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч. Станом на жовтень 2023 року службу проходили майже 43 тисячі військовослужбовиць.

Раніше контракт на проходження військової служби укладали жінки віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати як чоловіки, так і жінки.

Щодо декретної відпустки, то тривалість, визначена в медичному висновку, зараховується до строку вислуги у військовому званні.

Крім того, зʼявилася можливість для здобуття військової освіти всіх рівнів. Із 2019 року уряд України дозволив вступати до військових ліцеїв дівчатам.

Читайте також: Відсутність військової підготовки, “скляна стеля” і необхідність збиратися на війну за власні кошти: з чим стикаються жінки в армії та що робити?

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter