ЦВК, можливо, перегляне рішення щодо реєстрації кандидатами Шарія та Клюєва

Дата: 03 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Центральна виборча комісія може переглянути своє рішення про реєстрацію одіозного блогера Анатолія Шарія та ексглави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва кандидатами в народні депутати.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила секретарка ЦВК Наталія Бернацька.

ЦВК може переглянути своє рішення, якщо отримає від правоохоронних органів відповідні додаткові докази про те, що останні п’ять років обидва кандидати не перебували на території України, як того вимагає закон. 

“Я відповідально заявляю: якщо будь-який з державних органів найближчим часом надасть ЦВК хоч один доказ проживання цих осіб протягом останніх п’яти років за межами України, я особисто внесу постанову про скасування їхньої реєстрації”, – написала вона. 

Бернацька додала, що, розглядаючи питання про реєстрацію Шарія та Клюєва, ЦВК звернулася до всіх державних органів, щоб отримати докази їхнього непроживання на території України протягом останніх п’яти років. 

“По Клюєву, за даними прикордонної служби, виїздів із 2014 року за межі України не було. Очевидно, що втікач перетинав кордон незаконно. Підставою для нашої відмови в реєстрації став лист ГПУ, яка зазначила, що в рамках кримінального провадження в них є обґрунтовані дані про постійне перебування даної особи за кордоном. Але судом не було враховано ані лист ГПУ, ані наші доводи.
Докази визнано неналежними. По Шарію за останні п’ять років немає відомостей щодо перетинання державного кордону. Ми зробили повторний запит, чи є інформація з 2010 року. Але бази даних є лише за останні п’ять років. Як доказ ми використали протокол наради ОБСЄ, де дружина Шарія заявляла, що їх родина вже сім років проживає в Європі, а також відео заяви самого Шарія, що він перебуває постійно за межами України. Суд також визнав ці докази недостатніми і скасував нашу постанову про відмову в реєстрації”, – пояснила вона.

Водночас рішення ЦВК викликало обурення серед українців. Учора, 2 червня, на майдані Незалежності понад 500 осіб зібралися на стихійну акцію протесту проти реєстрації одіозних політиків кандидатами.

Як відомо, Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради відомого антиукраїнськими матеріалами блогера Анатолія Шарія, який останні п’ять років не жив в Україні. Рішення відомство ухвалило на засіданні більшістю голосів у виконання постанови Верховного Суду від 30 червня за заявою політсили “Партія Шарія”, де блогер є першим номером у виборчому списку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: