Цієї осені збільшилася кількість нападів на журналісток – НСЖУ

Дата: 09 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У жовтні (як і у вересні) в більшості випадків жертвами насильства серед працівників ЗМІ були журналістки. Три випадки фізичної агресії щодо журналістів було в Києві, також по одному – на Львівщині та в Хмельницькому.

Про це йдеться в моніторингу “Індекс фізичної безпеки журналістів України” від Національної спілки журналістів України.

Зокрема, громадянин з ножем погрожував регіональній кореспондентці телеканалу “Інтер” у Хмельницькому Ларисі Світловській; журналістку Анастасію Пшеніченко облили білою речовиною під час нападу на знімальну групу телеканалу NewsOne у Києві; сільський голова села Гребенів Ярослав Кожан перешкоджав роботі Юлії Янішевської, журналістки програми “ВІП Розслідування”, що виходить на телеканалі “ПравдаТУТ Львів”.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначає, що в Україні постійно фіксуються все нові й нові випадки застосування сили проти журналістів.

“Останнім часом, зокрема і у вересні, і в жовтні, жертвами насилля здебільшого ставали жінки-журналістки. Минулого місяця у семи із дев’яти випадків атакували саме жінок, у жовтні тенденції не змінилися – в чотирьох із п’яти випадків знову постраждали жінки”, – каже Томіленко.

За даними ІМІ, в Україні з початку року зафіксовано 80 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 28 випадків побиття журналістів, 27 випадків погроз, 15 випадків обмеження доступу до інформації та 14 випадків кібератак.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: