Чому прокуратура не шукає нападників на полтавську суддю-викривачку Ларису Гольник?

Дата: 10 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Прокуратура Полтавської області вже майже 5 місяців розслідує напад на суддю – викривачку корупції Ларису Гольник, однак жодних зрушень не відбулось. Постраждала та її адвокат вважають, що прокуратура не зацікавлена у розкритті злочину.

Про це вони заявили сьогодні на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

“Запитання, чи будуть встановлені винні, – риторичне. Адже характер цього кримінального провадження говорить, що воно має бути розкрите по гарячих слідах. Якщо ж протягом короткого строку не встановлено виконавців та замовників, то вірогідність того, що злочин буде розкритий, з кожним днем стає все менше і менше”, – заявив адвокат Лариси Гольник, партнер Адвокатського об’єднання “Юридична фірма “Аріо” Євген Грушовець.

Він нагадав, що напад на Гольник стався 22 листопада 2017 року. Одразу після цього відкрили кримінальне провадження за статтею “Хуліганство” та зібрали всі можливі показання від свідків і речові докази. Підготовлене знаряддя, яке використовували під час нападу, вказує на те, що злочин був здійснений на замовлення.

“На цьому, фактично, складова кримінального провадження щодо матеріальних чи інших носіїв, які можуть допомогти розкрити злочин, вичерпана. Чи якісно було проведено розслідування і чи зацікавлена прокуратура Полтавської області у тому, щоб надати більше ресурсів для розкриття злочину, – я в цьому сумніваюсь. І тому нам потрібно дати відповідь на запитання, чи захищає правоохоронна система України громадян, які стали об’єктом злочинних посягань”, – наголосив Євген Грушовець.

Суддя Октябрського районного суду Полтави Лариса Гольник вважає, що напад був спробою тиску на неї з боку фігурантів корупційної справи, яку вона розглядала у 2014 році.

“У 2014 році я слухала справу проти полтавського міського голови. В подальшому від нього через посередника дійшли пропозиції неправомірної вигоди. Я повідомила про вчинений злочин, і по цьому посереднику була відкрита кримінальна справа, яка слухається в одному із судів Полтави і зараз знаходиться на завершальній стадії. Однак справа проти Полтавського міського голови й інших осіб, які можуть бути причетними до цього злочину, досі розслідується Національним антикорупційним бюро”, – розповіла Лариса Гольник.

Юридичний радник Transparency International Ukraine Катерина Риженко зазначила, що випадки тиску та фізичних розправ з викривачами корупції в Україні трапляються доволі часто.

“В Україні інститут викривачів корупції тільки починає зароджуватись. І тому, виходячи публічно і заявляючи про такі злочини, ці люди і члени їхніх родин автоматично потрапляють у зону ризику.  І замість надання їм захисту ми маємо ситуацію, коли проти них відкривається безліч кримінальних проваджень, здійснюється тиск, фізичні розправи з викривачами і членами їх родин”, – наголосила Катерина Риженко.

Вона додала, що саме громадянське суспільство має стати на захист таких людей та забезпечити публічний розголос подібних справ.

Нагадаємо, суддя Октябрського районного суду Лариса Гольник тривалий час зазнає тиску через відмову за хабар вирішити справу на користь мера міста Олександра Мамая.

У листопаді 2017 року в Полтаві її побили разом з чоловіком. Молоді хлопці на велосипедах чатували на жінку в парку біля меморіального комплексу Солдатської слави. Суддю били палицями, схожими на гумові, але з твердим осердям. Жінка отримала травми голови, Ігоря Гаврилишина, чоловіка Лариси, били по тулубу. На місці події вилучили велосипеди, на яких пересувались нападники. Поліція відкрила тоді провадження за ч. 4 ст. 296 ККУ – хуліганство зі застосуванням зброї чи іншого предмета, пристосованого для заподіяння тілесних ушкоджень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: