“Чому журналістика – не інструмент для власних і політичних цілей”: Комісія з журналістської етики випустила нове пояснювальне відео

Дата: 27 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) випустила нове пояснювальне відео про журналістські стандарти “Чому журналістика – не інструмент для власних і політичних цілей”.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці КЖЕ.

Дмитро Хоркін. Джерело: скриншот з відео КЖЕ

Розібратися в етичних дилемах допомагає Дмитро Хоркін, медіаменеджер і радіожурналіст, член правління Суспільного мовлення і КЖЕ.

У новому відео пояснюється, чому журналістика не має бути інструментом досягнення приватних чи політичних цілей і як це може зашкодити суспільству. Переглянути його можна тут.

Раніше КЖЕ оприлюднила три відеоролики в продовження серії пояснювальних відео про журналістські стандарти з роз’ясненнями, чому дотримання етики є запорукою хорошого матеріалу.

Першу серію відео про Кодекс етики українського журналіста простою мовою КЖЕ випустила 2021 року: ролик “Дати слово всім: що таке баланс в журналістиці”, відео “Коментарі – це не факти”, відеоролик “Про дітей – завжди обережно”.

На початку 2023-го вийшли ще три роз’яснювальних відео:

  • У першому відео розповідається про “Специфіку інтерв’ю з російськими військовополоненими”.
  • У другому пояснюється “Чи місце нецензурній лайці і бурхливим емоціям у журналістських матеріалах?”.
  • Третє відео відповідає на запитання “Чи можна дотриматись усіх журналістських стандартів у час війни?”.

Розібратися в етичних дилемах допомагає медіаменеджер і радіожурналіст, член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України та член КЖЕ Дмитро Хоркін.

Серія відеоексплейнерів буде корисною журналістам, студентам і викладачам факультетів медійних спеціальностей, а також споживачам інформації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter