Членів УНСО Карпюка та Клиха судитимуть у Чечні

Дата: 27 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Миколу Карпюка та Станіслава Клиха звинувачують у вбивствах російських військових у Чечні під час збройного конфлікту в 1994-1995 роках.

Як повідомляє “Українська правда“, Головне слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації по Північно-Кавказькому федеральному округу завершило розслідування кримінальної справи українців Миколи Карпюка і Станіслава Клиха.

Слідчий комітет Російської Федерації зараховує їх до “банди”, яка складається зі “членів націоналістичної організації “Українська національна асамблея – Українська народна самооборона” (УНА-УНСО)”.

Карпюка й Клиха звинувачують у скоєнні таких злочинів, як керівництво та участь у банді, убивство двох і більше осіб у зв’язку з виконанням ними свого службового обов’язку, замах на вбивство двох і більше осіб у зв’язку з виконанням ними свого службового обов’язку.

Як відомо, лідера УНСО Миколу Карпюка затримали 21 березня 2014 року у Чернігівській області російські спецслужби та вивезли до Росії. Журналіст Станіслав Клих був затриманий 11 серпня 2014 року в російському місті Орел. 14 серпня 2015 року Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням суду міста Єсентуки продовжити його утримання під вартою до 21 жовтня.

За версією російського слідства, у 1994 році вони разом із Дмитром Корчинським брали участь в організації збройних груп, що мали діяти на території Чеченської республіки, а також Карпюк разом із Олександром Музичком очолили угруповання “Вікінг”, у яку також увійшли учасники “УНА-УНСО” Дмитро Ярош, Юрій Долженко, Олександр Малофеєв, Станіслав Клих та інші особи. Слідчий комітет стверджує, що вони нібито разом із групами, очолюваними Асланом Масхадовим, Шамілем Басаєвим та іншими, здійснювали напади та вбивства, зокрема, позбавили життя не менше 30 російських військових та не менше ніж 13 військовим завдали поранень.

Справу спрямовано до суду для розгляду по суті.

Фото: Олени Білозерської, з особистого архіву Станіслава Клиха.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: