Членів Комітету із захисту прав кримських татар звинувачують в екстремізмі

Дата: 25 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Місцева влада організовує кримінальне переслідування за політичними мотивами засновників і координаторів Комітету із захисту прав кримськотатарського народу.

Про це йдеться у січневому звіті Кримської польової місії з прав людини.

29 січня на засіданні міжвідомчої робочої групи з протидії екстремістській діяльності при прокуратурі Криму прокурор Наталія Поклонська повідомила, що в слідчі органи спрямовано шість матеріалів для організації кримінального переслідування, зокрема стосовно конкретних осіб, за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 280.1 (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації), ч. 2 ст. 239 (створення некомерційної організації, що зазіхає на особистість і права громадян), ч. 2 ст. 282 (розпалення ненависті або ворожнечі), ст. 282.3 (фінансування екстремістської діяльності), ч.1 ст. 212 (організація масових заворушень) Кримінального кодексу РФ“, – сказано в звіті.

За словами Поклонської, серед даних матеріалів присутні матеріали за фактом вчинення трьома координаторами однієї з “неофіційних” організацій незаконних дій. Мова йде про Комітет по захисту прав кримськотатарського народу. Організація не проходила реєстрацію за російським законодавством, і на цій підставі місцева влада вважає її неофіційною.

У зв’язку з цим правозахисники відзначають, що право на об’єднання повинно вільно реалізовуватися незалежно від юридичного статусу об’єднання. Координатори Комітету не здійснювали дій, про які говорить прокурор. Кримінальне переслідування було організовано після проведення Комітетом другої Всекримської конференції із захисту прав кримськотатарського народу, де організатори висловлювали незгоду з діями місцевої влади. Тому мова йде про політичне переслідування координаторів громадського об’єднання з використанням юридичних механізмів, а саме – фабрикування кримінальних справ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: