“Читав Коран”: на суді у “справі Хізб ут-Тахрір” представили “неприпустимі докази”

Дата: 28 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону 27 вересня розглянув речові докази, представлені стороною обвинувачення в першій бахчисарайській “справі Хізб ут-Тахрір”. Захист вважає ці докази “неприпустимими”.

Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Як розповіли адвокати Сергій Легостов і Еміль Курбедінов, у суді російська прокуратура пред’явила різні рукописні записи, вилучені у підсудних під час обшуків у їхніх будинках, і декілька відеозаписів. На думку захисту, ці докази неприпустимі, оскільки не мають стосунку до звинувачень, пред’явлених їхнім підзахисним.

“Прокурор показував якісь рукописні листочки. На одному аркуші, наприклад, було написано: “Читав Коран”, на іншому перераховані різні імена. Ні одне, ні інше не карається. Також подивилися три відео різними мовами, де обговорювали питання релігії, і два відео, на яких Енвера Мамутова просять покинути мечеть через те, що він говорить не кримськотатарською, а російською мовою. На кожен з таких доказів прокурора захист звертав увагу суду, що вони не мають стосунку ні до насильницького захоплення влади, ні до участі в діяльності терористичної організації”, – розповів адвокат Ремзі Меметова Сергій Легостов.

Захисники стверджують, що прокурор “ігнорує принцип належності доказів до справи”, включивши в докази “без сортування та попереднього аналізу” всі вилучені під час обшуку документи і записи. Суд, у свою чергу, не перешкоджає звинуваченням і стверджує, що дасть оцінку всім доказам у нарадчій кімнаті.

“Моєму підзахисному загрожує довічне позбавлення волі. Доводячи його провину в організації терористичного осередку і намір влаштувати державний переворот, прокуратура пред’являє набір папірців із незрозумілими текстами, уривками фраз і скорочень. Це просто нагромадження зайвої інформації, що взагалі не має жодного стосунку до справи. Ми просто даремно витрачаємо час. Це робиться через те, що більше нічого пред’явити”, – заявив адвокат Енвера Мамутова Еміль Курбедінов.

Наступне засідання суду призначене на 8 жовтня. Найближчим часом звинувачення закінчить представляти свої докази. Як повідомив Еміль Курбедінов, залишилося допитати заступника муфтія Криму Айдера Ісмаїлова й експертів із Башкирії, які дали висновок щодо експертизи, призначеної ФСБ Росії.

12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх підозрюють в участі в організації “Хізб ут-Тахрір”, визнаної в Росії терористичною.

Цього року фігурантів справи етапували з Криму до сусідньої Росії.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши організацію до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: