У Криму арештований шеф-редактор сайту “Аргументи тижня – Крим” Салов

Дата: 16 Червня 2016
A+ A- Підписатися

В аннексованому Росією Криму 14 червня був узятий під варту шеф-редактор сайту “Аргументи тижня – Крим” Олексій Салов.

Згідно із заявою керівництва редакції “АН – Крим”, це затримання пов’язане з його журналістською роботою у Володимирі шість років тому, оскільки Олексій “не боявся говорити правду, іноді навіть непривабливу, комусь незручну”.

Редакція сподівається, що це непорозуміння, яке стало для неї цілковитою несподіванкою, буде вирішено в найкоротші терміни.

У редакції стверджують, що видання за короткий час встигло завоювати авторитет і популярність не лише на півострові, але і по всій Росії, в тому числі завдяки неупередженому погляду і креативному підходу Салова. Це підтверджують численні відгуки читачів, високі тиражі газети, цитованість і відвідуваність сайту. Редакція обіцяє своїм читачам, що буде і далі дотримуватися зваженої, об’єктивної, неангажованої інформаційної політики.

“Ми однаково відкриті для співпраці як з усіма гілками влади, так і з громадянським суспільством”, – говориться в заяві.

“АН – Крим” обіцяє продовжувати формувати об’єктивну інформаційну картину життя півострова, надавати слово громадським організаціям, активним і небайдужим російським громадянам.

У той же час, як повідомляє інтернет-видання Крим.Реалії, Салов був затриманий у кафе “Счастье” в центрі Сімферополя і навіть через добу після його арешту було невідомо, в рамках якої справи він затриманий і що конкретно йому інкримінується.

Свідком затримання стала кореспондентка кримської редакції російського видання “Комсомольская правда” Анастасія Мединцева, яка нібито випадково перебувала в цей час поруч. Її версію того, що сталося, потім поширив ряд кримських, українських і російських ЗМІ.

У цих публікаціях заявляється, що затриманий протягом майже чотирьох років ухилявся від виконання судового вироку, винесеного йому в 2012 році Жовтневим районним судом міста Володимира в Росії, де Салов тоді очолював місцеве відділення видання “Аргументи тижня”.

“У 2010 році він вимагав у Володимирі у депутата Держдуми Федеральних Зборів Росії 50 тисяч рублів щомісячно, погрожуючи розповсюдити відомості, які можуть заподіяти депутату істотної шкоди. Зрештою йому перевели за два місяці 100 тисяч рублів. У 2012 році Жовтневий районний суд міста Володимира за вимагання засудив Салова до одного року колонії-поселення в Росії. Але на місце відбування покарання він так і не з’явився. Відразу поїхав в іншу країну – в Крим (тоді ще український). у 2014 році Крим став російським. А про нього-то ніхто не забув. Просто час прийшов”, – пише Мединцева.

У багатьох ЗМІ, які посилалися на неї, сказано, що Олексій Салов знаходився в міжнародному розшуку. Однак в базі Інтерполу його прізвище відсутнє. Уже після того, як інформація була поширена, журналістка виправила інформацію в Facebook, заявивши про федеральний розшук.

Крим.Реаліі зазначає, що підтвердити або спростувати наведену версію поки неможливо. У редакції “Аргументів тижня – Крим” підтвердили затримання свого шеф-редактора, але не уточнили ні причин, ні навіть того, ким саме він був затриманий. За однією версією, його затримували співробітники МВС, за іншою – слідкому Росії і ФСБ. Всі ці органи відмовляються надавати будь-яку інформацію без інформаційних запитів.

Крим.Реаліі нагадує, що в 2012 році Салов з’явився в Криму, де відкрив і очолив редакцію видання “АН – Крим”. Вже через рік роботи видання стало відомим і авторитетним, воно не боялося публікувати розслідування і критичні матеріали про донецько-макіївську команду, яка тоді керувала півостровом. Автором деяких публікацій був і сам Салов.

Уже після анексії Криму виданню довелося визнати юрисдикцію Росії, а на його сторінках з’явилися публікації з пропагандистським змістом. Проте, “Аргументи тижня – Крим” – практично єдине ЗМІ з працюючих на півострові, яке продовжує висвітлювати обшуки в будинках кримських татар, журналістів і активістів, а також резонансні теми, пов’язані з забороною Меджлісу кримськотатарського народу і ситуацією навколо об’єктів кримського підприємця Олега Зубкова, який заявляє про тиск на нього з боку підконтрольної Росії влади півострова. Решта ЗМІ в Криму такі теми найчастіше замовчують.

В оточенні Олексія Салова не виключають, що саме редакційна політика “Аргументів тижня – Крим” могла спровокувати затримання журналіста. Інакше чому російські правоохоронці більше двох років не помічали в Криму людини, яка відвідувала публічні заходи і задавала питання на прес-конференціях, а при цьому знаходиться в федеральному розшуку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: