Черкаського суддю не притягуватимуть до дисциплінарної відповідальності

Дата: 14 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) відмовила ТОВ “Канівське лівобережне мисливське господарство” у відкритті дисциплінарного провадження на суддю Апеляційного суду Черкаської області Сергія Бондаренка. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини із зали засідання ВККС. 

Відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Апеляційного суду Черкаської області Бондаренка Сергія Івановича за зверненням ТОВ “Канівське лівобережне мисливське господарство“, – зачитав рішення Комісії голова кваліфікаційної палати Сергій Козьяков. 

Суддя Сергій Бондаренко під час судового засідання в Олександрівському районному суді на Кіровоградщині заявив, що голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко давав вказівки двом іншим суддям із колегії, аби рішення було на користь ТОВ “Канівське лівобережне мисливське господарство”. 

Це підприємство подавало позовну заяву до СБУ, Головного слідчого управління МВС та прокуратури про звільнення майна з-під арешту та відшкодування понесених підприємством матеріальних збитків. Правоохоронці арештували майно підприємства, оскільки 22% статутного капіталу належать людині, причетній до розкрадання “Родовід Банку”.

Двоє суддів із колегії ухвалили рішення на користь підприємства, проголосувавши проти рішення судді Бондаренка. Однак сам суддя висловив окрему думку у цій справі, яке лягло в основу нового рішення Вищого спеціалізованого суду України на користь держави. 

Підприємство надіслало скаргу до ВККС через перевищення термінів розгляду справи на 15 днів. Сергій Бондаренко на судовому засіданні в Олександрівському районному суді сказав, що справу підприємства надіслано на дооформлення до першої інстанції, оскільки у цій справі були недоліки рішення суду, які необхідно було усувати. 

Сторона, на користь якої така ухвала була винесена, звертається зі скаргою на мене, а сама ВККС надсилає голові суду Володимиру Бабенку цю скаргу і сам же ж Бабенко дає відповідь підприємству і ВККС, що дійсно було порушення у діях Бондаренка“, – сказав суддя Бондаренко під час судового засідання на Кіровоградщині. 

Коли я перебував у відпустці в серпні – вересні 2014 року, то мені зателефонувала виконуюча обов’язки голови суду Алла Захарова і сказала, що мені треба з’явитись і написати пояснення, – продовжує розповідати суддя. – Я тоді не був у Черкасах. Їй я сказав, що у місті буду десь через тиждень, тобто 8 вересня 2014 року. Так воно й відбулось. Ніхто більше не знав про те, що я повертався у Черкаси. 8 вересня я приходжу в апеляційний суд Черкаської області, пишу пояснення по цій скарзі. У мене починають вимагати віддати це пояснення. Я сказав, що вже раз писав. Тепер я направлю пояснення до ВККС самостійно. На запитання Захарової – чому, що ви там написали, я сказав, що написав про те, що відносно мене тут робиться, тому що далі терпіти тут просто неможливо”

Також суддя зазначив, що на розгляд апеляційної скарги надається 2 місяці, і цей розгляд може бути продовжено ще на 15 днів.

11 вересня о 5-й ранку невідомий підпалив машину судді на автостоянці. Вона не встигла згоріти, бо охоронець встиг її загасити.

Нагадаємо, суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про тривалі та систематичні втручання керівництва цього суду в його роботу як судді.

Він повідомив, що йому протягом тривалого часу не затверджувався помічник судді, не надавали робоче місце помічнику разом з комп’ютерною технікою, не встановлювали помічникові програму “Д-3”, не реєструвалися заяви, запити, доповідні, керівництво відмовляло у роздрукуванні технічних записів, не надавалися судді відпускні дні в повному обсязі тощо. Керівництво суду звинувачення відкидає. 

Олександрівський районний суд скасував постанову прокуратури Черкаської області про закриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів) і повернув справу на дорозслідування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: