Голова суду, що тиснув на черкаського суддю, зберігся на посаді

Дата: 07 Травня 2015
A+ A- Підписатися

7 квітня судді апеляційного суду Черкаської області знову обрали головою суду Володимира Бабенка.

“Після оголошення результатів голосування Володимир Миколайович подякував суддям за довіру і зазначив: “Я і надалі продовжуватиму працювати заради розвитку нашого суду та відновлення довіри до судової влади, але одна людина може зробити небагато – сила у згуртованості. У мене багато задумів і планів на майбутнє – тож давайте працювати однією командою”, – йдеться у повідомленні прес-служби суду.

Начальник відділу інформаційно-документального забезпечення Апеляційного суду Черкаської області Юлія Баранько не змогла озвучити Центру інформації про права людини результат, з яким переміг Володимир Бабенко, оскільки вона “не мала змоги ознайомитись із протоколами лічильної комісії“.

Нагадаємо, суддя цього суду Сергій Бондаренко заявив, що голова суду Володимир Бабенко вимагав від нього прийняття неправосудного рішення у справі за позовом підприємства Дмитра Фірташа до вчительки Оксани Яшан про виселення її із службового приміщення. А коли той відмовився, зазнав систематичного тиску.

У судді перевели помічника, не призначали нового, не реєстрували доповідні та заяви, і спонукали до порушення законодавства, аби учасники судових процесів скаржились на суддю до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Суддя пережив підпал машини й чатування невідомих під його квартирою.

Прокуратура Черкаської області провела необ’єктивне розслідування кримінальної справи за ч. 2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів).

Під час виконання головою суду Володимира Бабенка своїх обов’язків відбулось відчуження приміщення Апеляційного суду для побудови житлового будинку, що фактично призвело до збитків платників податків.

Перед обранням голови суду відбулась мистецько-протестна акція під Будинком правосуддя. Черкаські активісти перед входом у будівлю розклали об’єкт, що нагадував кості фантастичної тварини. Автор об’єкту – черкаський митець Олександр Дувінський.

“На наш погляд, цей скелет – символ мертвого правосуддя. Таким чином ми хотіли привернути увагу громадськості та працівників суду до того, що нині відбувається в Черкасах”, – передає видання “Громче” слова активістки Координаційної ради сил Майдану Черкащини Наталії Вернидуб.

Під час акції Наталія Вернидуб зачитала суддівські ухвали часів Революції Гідності.

“Це були ганебні рішення. На той час у СІЗО утримувалися люди із суттєвими травмами, і їм було відмовлено у зміні запобіжного заходу. Тому ми проти, аби Володимир Бабенко, який очолював Апеляційний суд у ті часи і відповідальний за такі рішення, знову був обраний на посаду голови суду”, – заявила вона.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: