Через три роки всі інтернет-сторінки мають за замовчуванням відкриватись українською – закон

Дата: 16 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Інтернет-сторінки та сторінки в соціальних мережах, зокрема засобів масової інформації, мають за замовчуванням завантажуватися державною мовою.

Про це йдеться в статті 27 Закону України №5670-д “Про функціонування української мови як державної”, звертає увагу ІМІ.

Починаючи з 2022 року, коли закон набере чинності, “інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, мають виконуватися державною мовою”. 

Водночас разом з українською версією можуть існувати сторінки іншими мовами. 

“Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватися за замовчуванням для користувачів в Україні”, – зазначають в ІМІ.

Для іноземних суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та мають тут дочірні підприємства, філії, представництва, версія веб-сайту державною мовою повинна містити достатню за обсягом та змістом інформацію для зрозумілої навігації та розкриття мети діяльності власника такого інтернет-представництва. Завантажуватися такі сторінки також мають автоматично українською. 

Як відомо, наприкінці квітня парламентарі ухвалили закон № 5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Розглядати документ у другому читанні вони почали ще 28 лютого. 

Закон закріплює, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави. Відповідно до закону, володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані президент, голова Верховної Ради та його заступники, прем’єр-міністр, усі члени уряду, керівники державних установ, підприємств і відомств, народні депутати, державні службовці та посадовці всіх рангів, керівники та особовий склад Нацполіції, судді, адвокати й нотаріуси, керівники закладів освіти, педагоги та медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: