Через 3 місяці не можна буде карати суддів, які переслідували майданівців – депутат

Дата: 04 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Через 3,5 місяці стане неможливим притягнення до відповідальності суддів, які переслідували евромайданівців, оскільки закінчиться трирічний строк, який дозволяє це зробити.

Про це заявив народний депутат від “Батьківщини”, голова комітету з питань державного будівництва Сергій Власенко під час погоджувальної ради, передає Українська правда.

“На минулому тижні відбулася стратегічна подія, стратегічна поразка України, на яку, на жаль, ніхто не звернув увагу. Всі знають, що в системі господарського судочинства працювала така група Татькова-Ємельянова. Так от, на минулому тижні Вища рада юстиції, встановивши порушення в діях судді Ємельянова, не змогла притягнути його до відповідальності, оскільки сплив трирічний термін притягнення до відповідальності. Тобто ВРЮ сказала: “так, він порушував, але притягти не можемо”, – сказав Власенко.

“З урахуванням того, що Верховна Рада з різних причин не працювала майже 2 роки, це означає, що практично всі судді, які порушували закон випадуть із можливості бути притягнутими до відповідальності”, – заявив Власенко.

За його словами “через три з половиною місяці ми не зможемо притягти до відповідальності і тих, хто саджав майданівців, бо закінчиться трирічний строк”.

Власенко повідомив, що у парламент внесений проект змін 4293 до закону про “Судоустрій і статус суддів”, де “цифра 3 замінюється на цифру 5”.

“І ми вирішуємо це питання”, – сказав Власенко.

Згідно пояснювальної записки до змін, пропонується встановити, що “дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше п’яти (раніше трьох – ред.) років із дня вчинення проступку без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці”.

Як відомо, Верховна Рада 2 червня ухвалила в цілому проект закону “Про судоустрій і статус суддів”.

Ним ліквідовано Вищий спеціальний суд, Вищий господарський суд і Вищий адміністративний суд, а також передбачила створення Вищого антикорупційного суду, Вищого суду з питань інтелектуальної власності й місцевих окружних судів замість районних.

Також 2 червня Верховна Рада затвердла зміни до Конституції в частині правосуддя.

28 червня президент Петро Порошенко підписав прийнятий 2 червня закон “Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя”.

Згідно інформації на сайті Верховної ради, закон “Про судоустрій і статус суддів” направлено на підпис президенту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: