Через погане самопочуття політв’язень відмовився брати участь у засіданні справи “Хізб ут-Тахрір”
15 грудня в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону не відбулось засідання щодо фігурантів білогірської справи “Хізб ут-Тахрір” через стан здоров’я Айдера Джеппарова.
Як повідомляє адвокат Олександр Стасюк, через погане самопочуття чоловік відмовився виходити з камери.
За словами адвоката, в умовах СІЗО у Джаппарова утворилося “гнійне стафілококове запалення” на пальці.
“Він мучиться вже три тижні. Йому колють антибактеріальні та протизапальні препарати. Він сказав, що написав заяву в адміністрацію СІЗО, щоб його вивезли за межі ізолятора до медсанчастини, щоб було хірургічне втручання, бо його палець продовжує наривати”, – розповів Стасюк.
Наступне засідання призначили на 17 грудня. Суд надіслав у СІЗО запит, у якому просить адміністрацію роз’яснити, чи дозволяє стан здоров’я підсудних брати участь у судовому засіданні.
Нагадаємо, після ранкових обшуків 10 червня 2019 року в будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах російські силовики затримали вісім громадян України: Руслана Нагаєва, Ельдара Кантимірова, Руслана Месутова, Ленура Халілова, Різу Омерова, Енвера Омерова, Айдера Джеппарова та Ескендера Сулейманова.
ФСБ Росії заявили про слідчі заходи за ст. 205.5 (“організація або участь у діяльності терористичної організації”), що стосуються забороненої в Росії, Криму та легальній в Україні релігійної організації “Хізб ут-Тахрір”.
Як випливає з матеріалів справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати терористичний акт та не закликали інших до здійснення терористичних дій. У матеріалах справи є аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні та політичні теми.
Українські правоохоронці у свою чергу відкрили кримінальне провадження через незаконні обшуки у Криму. Утім, адвокати кримських татар вказуються на відсутність будь-яких доказів, які свідчать про намагання повалення конституційного ладу Російської Федерації і захоплення влади.
Правозахисний центр “Меморіал” визнав фігурантів білогірської групи справи “Хізб ут-Тахрір політичними в’язнями і вимагає їх негайного звільнення.