Через підтримку Росії Японія та Нідерланди планують приєднатися до США в технологічних обмеженнях проти Китаю – Bloomberg
Адміністрація президента США Джо Байдена уклала угоду з Нідерландами та Японією про обмеження експорту деяких передових технологій для виробництва мікросхем у Китаї.
Про це інформує Bloomberg із посиланням на джерела.
Ця угода спрямована на “підрив амбіцій Пекіна” щодо створення власного виробництва мікросхем, поширює деякі заходи експортного контролю, ухвалені США в жовтні, на компанії, що базуються у двох країнах-союзниках, зокрема ASML Holding NV, Nikon Corp. і Tokyo Electron Ltd.
За словами осіб, знайомих із ситуацією, публічного оголошення про обмеження не планується, а їхнє фактичне запровадження може зайняти місяці, поки країни завершать юридичні домовленості.
“Перемовини тривають уже давно, але ми про це не повідомляємо. І якщо з цього щось і вийде, то сумніваюся, що це буде дуже помітне”, – заявив у п’ятницю в Гаазі прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у відповідь на запитання про переговори.
Речниця Ради національної безпеки Білого дому не відповіла на прохання про коментар. Також відмовився від коментарів і представник міністерства торгівлі Нідерландів.
Американські виробники обладнання скаржаться, що однобічні дії адміністрації Байдена дозволили закордонним конкурентам продовжувати працювати на одному з найбільших ринків збуту їхньої продукції і підірвали мету обмежити військовий прогрес Китаю.
Китай намагається протидіяти обмежувальним заходам США і в грудні подав позов до Світової організації торгівлі, спрямований на скасування запровадженого США експортного контролю.
Напередодні адміністрація президента США Джо Байдена отримала докази продажу Росії з боку китайських компаній нелетального обладнання для використання в геноцидальній війні проти українського народу.
Як відомо, Росія використовує деталі з імпортованих побутових пристроїв у геноцидальній війні проти України.
Нагадаємо, за даними речника ДСНС Олександра Хорунжого, внаслідок атак Росії ракетами та дронами 26 січня в Україні загинули 11 людей, ще 11 постраждали.
Заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд вважає, що можливою умовою пом’якшення деяких запроваджених проти Росії санкцій є виведення нею військ з усієї України та серйозне ставлення до перемовин.
США наголошують на тому, що Росія не відмовляється від намірів захопити всю Україну та не ставиться серйозно до перемовин або будь-яких інших кроків на шляху до деескалації.
Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.
За даними головного управління розвідки міністерства оборони та очільника МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.
У січні 2023 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що немає жодних ознак того, що в Росії відмовилися від основної мети вторгнення – взяти Україну під повний контроль. За його словами, Росія, навпаки, готується до нового наступу, мобілізуючи понад 200 тисяч солдатів, а потенційно навіть більше. Крім того, росіяни активно купують нову зброю, більше боєприпасів та нарощують власне виробництво.
Із 24 лютого 2022 до 15 січня 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 18 358 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 7 031 загиблий і 11 327 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.