Через обстріли військ РФ Запорізька АЕС повністю знеструмлена

Дата: 08 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Унаслідок обстрілів російських військ зазнала пошкоджень і відімкнулась остання лінія зв’язку Запорізької АЕС із енергосистемою. Через це наразі станція повністю знеструмлена.

Про це повідомив “Енергоатом”.

Джерело: “Енергоатом”

“Сьогодні вночі о 00:59 через черговий обстріл російськими військами була пошкоджена і відімкнулась остання лінія звʼязку з енергосистемою 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська. У результаті відбулось повне знеструмлення Запорізької АЕС. В автоматичному режимі увімкнулись дизель-генератори”, йдеться в повідомленні.

Наразі наявних запасів дизельного пального для роботи генераторів у чинному режимі вистачить на 10 діб.

В “Енергоатомі” наголошують: потрібен ремонт і відновлення роботи ліній зв’язку ЗАЕС з енергосистемою. Зараз плани щодо ввімкнення енергоблоків в умовах обстрілів і пошкодження всіх ліній є нереальними.

Нагадаємо, 11 вересня шостий енергоблок Запорізької атомної електростанції, яку захопили росіяни, відключили від енергомережі. В результаті цього станція повністю зупинила свою роботу, а усі блоки АЕС перевели в найбільш безпечний стан холодний зупин.

Зараз електроенергія, яка необхідна для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки на ЗАЕС, надходить на станцію ззовні від енергосистеми України. Якщо живлення від енергосистеми України не стане, для потреб на ЗАЕС також є 20 аварійних дизель-генераторів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: