Через новий закон, спрямований на регулювання соцмереж, у Пакистані можуть розпочатися протести
Новий закон у Пакистані, спрямований на регулювання контенту в соціальних мережах, викликав занепокоєння журналістів та активістів з прав людини. Вони заявляють, що закон спрямований на обмеження свободи преси, та закликають до загальнонаціональних протестів наступного тижня.
Про це пише Reuters.

Зазначається, що за новими правилами, передбачається створення спеціального регуляторного органу для соціальних мереж, який матиме власне слідче агентство та трибунали. Такі трибунали зможуть судити та карати правопорушників тюремним ув’язненням до трьох років та штрафами у розмірі двох мільйонів рупій (7200 доларів США) за поширення “хибної чи фейкової” інформації.
Міністр юстиції Азам Назір Таррар пояснив, що закон має блокувати фейкові новини, які наразі не регулюються.
Своєю чергою президент Федерації журналістів Пакистану (PFUJ) Афзал Бутт розкритикував ухвалення закону без консультацій із журналістськими організаціями. Він вважає, що уряд намагається придушити свободу слова та залякати журналістів.
“Ми відкидаємо це одностороннє рішення уряду щодо створення трибуналів. Регуляції потрібні, але поліцейські чи слідчі органи не можуть вирішувати, що є правдою, а що ні”, – заявив Бутт.
Федерація журналістів Пакистану оголосила, що наступного тижня розпочне загальнонаціональні мітинги проти нового закону, а якщо закон не відкличуть, журналісти планують сидячий страйк біля будівлі парламенту.
Активісти руху за цифрові права також розкритикували новий закон. Організація “Репортери без кордонів” поставила Пакистан на низьке місце у своєму світовому Індексі свободи преси за 2024 рік – 152-ге місце. Група також стверджує, що Пакистан є одним із найнебезпечніших місць для роботи журналістів.
Нагадаємо, у Пакистані нижня палата парламенту ухвалила законопроєкт, який надасть уряду повний контроль над соціальними мережами, а також дозволить відправляти користувачів у вʼязницю за поширення дезінформації.