Через блокування доступу до незалежних ЗМІ в Криму Денісова звернулася до ОБСЄ

Дата: 03 Липня 2020
A+ A- Підписатися
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вважає блокування українських ЗМІ в тимчасово окупованому Криму незаконним і закликає ОБСЄ фіксувати порушення права жителів півострова на доступ до інформації.

Про це йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці Офісу Омбудсмана.

Людмила Денісова звернулася до голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з проханням вжити заходів для документування вказаних порушень та поінформувати всі сторони про незаконність обмеження прав мешканців АР Крим та м. Севастополь на доступ до незалежних засобів масової інформації”, – йдеться в повідомленні.

У повідомленні зазначається, що, за даними правозахисників, станом на червень 2020 року на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя заблоковано 30 українських інформаційних сайтів, дві соціальні мережі та радіостанції.

У зв’язку з цим Омбудсман наголосила, що статтею 19 Загальної декларації прав людини закріплено право на доступ до інформації. Водночас Декларацією Комітету міністрів Ради Європи “Про свободу вираження поглядів та інформації” передбачено зобов’язання держав-учасниць захищати від порушень право на свободу вираження поглядів та інформації, а також заохочувати різноманітність засобів масової інформації та плюралізм інформаційних джерел.

Нагадаємо, Кримська правозахисна група за результатами проведеного в червні моніторингу поінформувала, що в семи населених пунктах окупованого Криму провайдери повністю блокують 30 українських інформаційних сайтів, а також дві соцмережі. Крім того, щонайменше чотири українські інформаційні сайти в цих провайдерів доступні лише частково.

У лютому Центр прав людини ZMINA та Кримська правозахисна група оприлюднили інформаційно-аналітичну доповідь про згортання свободи слова в тимчасово окупованому Криму. З кінця лютого 2014 до вересня 2019 року правозахисники зафіксували понад 300 порушень прав журналістів в окупованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: