Чехія продовжила тимчасовий захист для українських біженців

Дата: 19 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Чеський парламент затвердив закон Lex Ukrajina VII, який продовжує дію тимчасового захисту для українських біженців, кількість яких у країні становить близько 380 тисяч.

Про це повідомляє видання “Novinky”.

Фото: Shutterstock

Дія нинішнього тимчасового захисту завершується наприкінці березня. Завдяки новому закону цей термін можна буде продовжити ще на рік, а за потреби – і на наступний рік.

Біженці, які мають стабільну роботу та не отримують державної допомоги, матимуть можливість подати заяву на спеціальний дозвіл для довготривалого проживання. Через п’ять років після отримання цього дозволу вони зможуть звернутися з проханням про постійне проживання в Чехії.

Однак представників опозиції непокоять кілька спірних поправок до закону. Одна з них вимагає від громадян РФ, які прагнуть отримати громадянство Чехії, спершу офіційно відмовитися від російського громадянства.

Інша поправка передбачає введення нового кримінального правопорушення. Йдеться про діяльність на користь іноземної держави, що включає незаконне збирання чутливої інформації (навіть якщо вона не є секретною) з подальшою передачею цій державі.

Обидві пропозиції депутати підтримали.

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан пояснив, що прискорене ухвалення закону має чітку мету: до середини березня хочуть завершити електронну реєстрацію українців, які наразі перебувають на території країни.

Він також додав, що Сенат може розглянути цей закон під час перших засідань у січні, після чого його має підписати президент. За словами Ракушана, нові норми почнуть діяти на початку лютого. Раніше планувалося, що закон набуде чинності 1 січня 2025 року.

Водночас у Міністерстві внутрішніх справ Чехії зазначили, що очікуваного збільшення кількості українських біженців у зимовий період поки не зафіксували.

Нагадаємо, що українські біженці для Чехії є цінним ресурсом, оскільки вони приносять більше коштів до державного бюджету, ніж країна витрачає на їхню підтримку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter