Чехія визнала Україну безпечною країною, щоб зменшити кількість прохачів притулку

Дата: 29 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство внутрішніх справ Чехії розширило список безпечних країн, включивши до нього, зокрема, Україну.

Про це повідомив на сторінці у Facebook посол України в Чехії Євген Перебийніс, посилаючись на заяву міністра внутрішніх справ країни Яна Гамачека.

“Згідно з проведеним нами аналізом, Україна належить до країн, де Конституція забезпечує основоположні права і свободи, включно зі свободою пересування, тому ми не бачимо причин для того, щоб не включити її до безпечних країн”, – сказав Гамачек у коментарі газеті Pravo, опублікованому сьогодні в друкованій версії видання.

З головою МВС погодився і заступник голови комітету із закордонних справ Палати депутатів парламенту Чехії Ян Ліпавський: “Запровадження воєнного стану в деяких регіонах України строком на один місяць не є перешкодою для того, щоб ми вважали Україну безпечною країною”.

Список безпечних країн використовується під час розгляду прохань про надання політичного притулку. Відтепер заяви на отримання притулку в Чехії розглядатимуться лише від тих громадяни України, які прибули з окупованих Росією українських регіонів – Автономної Республіки Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Звернення громадян з інших регіонів України автоматично вважатимуться безпідставними.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: