“Частково вільною” сьомий рік поспіль залишається Україна у рейтингу Freedom House

Дата: 30 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Freedom House оцінює Україну за станом свободи у 2016 році як частково вільну країну з наявною виборчою демократією та середнім рівнем політичних прав та громадянських свобод.

Директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф

Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації “Freedom House” Свобода у світі – 2017″ про стан свободи в країнах у 2016 році, презентованому сьогодні на брифінгу в Києві, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Як повідомив директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф, рейтинг політичних прав в Україні за 2016 рік склав 3 бали, рейтинг громадянських свобод – 3, і рейтинг свободи – 3,0. (Згідно з методологією дослідження, чим менша цифра, тим вищий показник свобод. Мінімальний рейтинг – “7” відповідає статусу “Невільна країна”, а країни з рейтингом “1” є вільними).

Він зауважив, що загальні показники рейтингу та оцінки по Україні не відображають ситуацію, що склалася в Криму, яка аналізується в окремому розділі.

У “Freedom House” нагадують, що статус частково вільної країни Україна утримує сім років поспіль, з 2009 року.

Тим часом,  з 2012 року дещо покращилась ситуація із політичними правами громадян, адже з того часу рейтинг змінився з “4” на “3”.

“Україна продовжує оговтуватися від безладдя, що супроводжувало відсторонення Віктора Януковича з поста президента у 2014 році, а також від пов’язаної з цим кризи, спровокованої окупацією Росією Криму і військовою підтримкою сепаратистів на Донбасі, що на сході України. Неспроможність керівництва держави подолати масштабну корупцію у вищих ешелонах влади підірвала популярність уряду і негативно позначилася на ефективності проведення реформ у різних галузях”, – зазначено у звіті.

В організації наголошують, що у сфері громадянських свобод загрозу свободі преси минулого року становили політичний тиск і напади на журналістів.

Як найбільш резонансний випадок вказуються загибель від закладеної в автомобіль вибухівки у відомого журналіста Павла Шеремета. Крім того, протягом року ще декілька журналістів і медіа-організацій стикалися з насильством, погрозами і переслідуваннями як на підконтрольних українській владі, так і на контрольованих сепаратистами територіях.

Правозахисники також відзначають, що хоча протягом року “не відбулося особливих змін в ситуації на лінії фронту на Донбасі і підтримувані Росією сепаратисти продовжили здійснювати обстріли українських позицій, кількість загиблих суттєво зменшилася порівняно з 2014 чи 2015 роками”.

Серед знакових подій року “Freedom House” також називає Марш рівності представників ЛГБТ-спільноти в Києві, який завдяки застосуванню посилених заходів безпеки співробітниками поліції, пройшов у червні 2016 року без інцидентів насильства на відміну від 2015 року. При цьому правозахисники зауважують, що інші акції ЛГБТ-спільноти, які проводилися поза межами столиці, супроводжувалися погрозами і нападами.

У звіті “Свобода у світі” щодо окремих країн оцінюється рівень політичних прав та громадянських свобод в певних географічних межах, незалежно від того, чи ця територія перебуває під впливом держави, недержавних факторів чи іноземних сил. Спірні території іноді оцінюються окремо, якщо вони відповідають певним критеріям, зокрема – наявність меж, які відносно стабільні, що дозволяє робити щорічне порівняння. Для отримання додаткової інформації дивись методологію звіту та питання, які часто задають.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: