“Це прояв любові”: в Росії депутатам офіційно дозволили мацати журналісток?

Дата: 21 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Комісія з питань депутатської етики Держдуми РФ визнала необґрунтованими і спланованими звинувачення в домаганнях, які проти голови комітету по міжнародним справам Леоніда Слуцького висунули кілька російських журналісток.

Отарі Аршба. Фото: Сергій Фадеїчев, ТАСС

Про це за підсумками засідання заявив голова комісії Отарі Аршба, повідомляє “Інтерфакс”.

“Комісія не вбачає порушення Слуцьким поведінкових норм”, – пояснив він.

Подібний висновок аргументується тим, що журналістки висловили свої звинувачення майже одночасно і в період виборів президента Росії.

“Заявниці озвучили претензії через значний час (від року до трьох років) після “інцидентів”, які нібито мали місце”, – зазначається в рішенні комісії.

Засідання комісії проходило в закритому режимі. Участь у ньому взяли кореспондентка “Російської служби BBC” Фаріда Рустамова та продюсерка телеканалу “Дождь” Дар’я Жук, які раніше розповіли про домагання з боку парламентаря. Журналістки просили, щоб члени комісії висунули на розгляд питання про позбавлення Слуцького депутатського мандату.

Журналістка видання “Комерсант” Соф’я Самохіна в Telegram розповіла, що після оголошення висновку журналісти запитали голову комісії Отарі Аршба: “Чи можна чіпати журналісток за лобок?”

“Я не знаю”, – відповів чиновник.

Продюсерка телеканалу “Дождь” Дар’я Жук і кореспондентка “Російської служби BBC” Фаріда Рустамова перед початком засідання комісії з питань депутатської етики в Держдумі. Фото: Сергій Фадеїчев, ТАСС

Раніше Фаріда Рустамова розповіла, що беручи в Слуцького коментар, стикнулася з тим, що депутат запропонував їй стати його коханкою, а потім доторкнувся долонею до її лобка.

Депутат від фракції КПРФ, член комісії з питань етики Володимир Позняков поставив під сумнів факти домагань, про які говорили журналістки.

“А чи було те, що говорять дівчата? Немає доказів. Взагалі, комісія цим питанням в принципі не займається, це не порушення етики поведінки. Це інше – це прояв любові”, – цитує парламентаря “Новая газета”.

Під час засідання комісії поряд з будівлею Держдуми проходила низка одиночних пікетів на захист жінок від сексуальних домагань. Участь в акції взяли російські журналісти та активісти правозахисної організації Amnesty International.

Нагадаємо, першим про непристойну поведінку депутата Леоніда Слуцького розповів телеканал “Дождь”. Згодом парламентаря відкрито звинуватили в сексуальних домаганнях заступниця головного редактора телеканалу RTVI Катерина Котрікадзе, продюсерка телеканалу “Дождь” Дар’я Жук і журналістка ВВС Фаріда Рустамова. Остання стверджує, що має в своєму розпорядженні аудіозапис розмови, в якій політик допускав неоднозначні висловлювання.

Сам Слуцький заперечує звинувачення і називає їх “маячнею”. Лідер ЛДПР Володимир Жириновський пообіцяв перевірити ці повідомлення, наголосивши, що не вважає нормальною таку поведінку.

7 березня голова Держдуми Росії В’ячеслав Володін, вітаючи журналісток парламентського пулу з 8 березня, заявив, що їм варто змінити роботу, якщо вони не почувають себе в безпеці під час роботи в парламенті.

Голова комітету Державної думи Росії з питань сім’ї, жінок і дітей Тамара Плетньова, зі свого боку, заявила, що не вірить звинуваченням у домаганнях на адресу депутата ЛДПР Леоніда Слуцького. Чиновниця порадила журналісткам “одягатися пристойніше” і не приходити в Держдуму, якщо їм страшно.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter