Будівлю МЗС перевірять на доступність
Активісти ініціативи “Доступно.UA” перевірять на доступність будівлю Міністерства закордонних справ у Києві та прилеглі території.
Про підписання відповідного меморандуму з відомством вони повідомили на сторінці у фейсбуку.
https://www.facebook.com/dostupnoukraine/videos/593204731605497/?__xts__[0]=68.ARAy66VO9OdgdQkIKEnrhcEZL4LYwlcmu2w1TdPwiOlNK-e9wqqva0120LUqIyqiUNXIpa1ipXhg6sVoMCkSfWPo2nzRbV0rtkbGJrK9OVhbk9PsiP_Aih1P-D6YKLWVlzATkG5PgzkIW1jBuV_fUh6MYAHRw2FsKHmWyTfkhZmEDt1YQOFryF080Hc0AA-uZMR8I-WmT45rfN0SfU_OuosNPzsV7_qw2BjjF3pNYTtxhIq9zGo4qnqb5TkgE2fm6VJYVp4vEaXeZAmZ1364qVsFIpDA4fQT24Y-TqV8k6ym_Cbstct-Aykg8dK4cKLMXc9HlwJjjBgMUD3cT-iCpEF-zfUwlHK2MQihT-L2&__tn__=-R
Після перевірки активісти мають надати рекомендації для підвищення рівня безбар’єрності об’єктів, а також рекомендації щодо внутрішніх інструкцій поводження з людьми з інвалідністю та з представниками інших маломобільних груп населення. За словами очільника МЗС Дмитра Кулеби, проєкт розпочнеться з усунення фізичних бар’єрів для мобільності, проте він також охоплює подолання цивілізаційних бар’єрів, перешкод для торгівлі та інвестицій.
Гроші на те, щоб впровадити рекомендації активістів у життя, міністерство шукатиме в національних спонсорів та міжнародних партнерів.
“Ми забезпечимо доступ до міністерства не лише людей з інвалідністю, але і представників інших маломобільних груп населення: осіб з маленькими дітьми, людей похилого віку, тих, хто отримав тимчасову травму, та ін. Йдеться про базову людську повагу, без якої неможливо уявити успішну розвинену країну”, – зауважив міністр Кулеба.
Нагадаємо, що минулого року в Києві комунальні служби провели реконструкцію деяких зупинок громадського транспорту. Після цього вони стали недоступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, що обурило активістів ініціативи “Доступно.UA”. Вони стверджували, що під час робіт ремонтники порушили нові ДБН, які запрацювали в Україні.