“Будь її голосом”: Суспільне представить документальний фільм про жінок, які стали лідерками під час війни
Дата:
16 Квітня 2025
Суспільне Мовлення в партнерстві з громадською організацією “Жінки в медіа” та Українським Жіночим Фондом створило документальний фільм “Будь її голосом”. У ньому розповідають про жінок, які в умовах повномасштабної війни стали лідерками, волонтерками, підприємницями, підтримують свої громади та допомагають іншим.
Про це повідомили на сайті Суспільного.
Фільм показує, як змінилася роль жінки у воєнний час: від мирного життя – до нової реальності, що потребує рішучості, підтримки й взаємної солідарності. Героїнями стрічки стали п’ять жінок з різних куточків України – як з міст, так і з сіл. Вони працюють у місцевому самоврядуванні, розвивають бізнес, займаються просвітництвом і громадською діяльністю. Їх об’єднує спільне бажання допомагати й надихати інших.
Прем’єра фільму відбудеться 24 квітня, о 17:30, у київській книгарні “Сенс” на вулиці Хрещатик, 34. Після перегляду організатори проведуть спільну розмову з героїнями та командою проєкту. Щоб долучитися до події, необхідна попередня реєстрація.
Режисерка стрічки Олена Кривенко розповіла, що команда не орієнтувалася на гучні історії, а шукала глибокі. Вона пояснила, що кожна героїня – це відкриття і, хоч усі вони дуже різні, їх об’єднує внутрішнє світло, рішучість і прагнення робити добро не лише для себе, а й для інших. Вона поділилася, що дивилася на них очима жінки, яка також шукає відповіді, силу та підтримку. І висловила сподівання, що ті, хто перегляне фільм, почують головне послання: твій голос важливий, ти не одна, і разом жінки здатні змінювати світ.
Нагадаємо, що 25 березня в Національній філармонії України відбулась урочиста церемонія нагородження лідерок премії “Сила жінок”. Ця ініціатива, започаткована “Українською правдою” 2024 року, покликана відзначити зусилля 100 українок, які в часи повномасштабної війни захищають країну, розвивають культуру, науку, бізнес, спорт та громадський сектор, створюють нові можливості попри виклики й ризики.
Особливістю цьогорічної церемонії стало те, що вона була присвячена памʼяті Ірини Цибух – парамедикині, яка евакуювала поранених бійців з найгарячіших точок і прагнула впровадити культуру памʼяті в українському суспільстві.
Загалом церемонія зібрала видатних жінок, які надихають своїм прикладом інших, обʼєднують людей та рухають суспільство вперед. Атмосфера заходу поєднувала урочистість і щирі емоції, а кожна переможниця нагадала про силу, яка народжується в боротьбі, праці й вірі в майбутнє.
ZMINA розповіла, хто став лауреатками премії, як проходила церемонія і які питання є найважливішими для сьогоднішніх лідерок України.
Дякуємо,
Ваше повідомлення надіслано!
01054, Київ, вул. Ярославів Вал 33Б, 3 поверх
Дякуємо,
Ваше повідомлення надіслано!
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.