Виявлені тіла загиблих у Бучі
За його словами, кількість загиблих ще може уточнюватися слідчими та експертами. Ще триває підрахунок поранених.
В окрему справу виділили братську могилу біля церкви Андрія Первозваного, звідки дістали 117 загиблих, зокрема 30 жінок та двох дітей.
“Там є вбиті, застрелені і закатовані окупантами, є обгорілі тіла цивільних громадян. Є пацієнти лікарні, яких не змогли поховати після 24 лютого, бо росіяни не пускали ритуальну службу на цвинтар. Є кілька хлопців із ЗСУ”, – написав Федорук.
Тепер триватиме ідентифікація загиблих. Біля моргу працює Інформаційний центр, який допомагає родичам знайти, опізнати та поховати рідних.
Також працює колцентр та є волонтери в ЦНАПі, які надають інформацію за номером телефону: +380683282892.
Федорук зазначив, що міська рада оплачує труни, хрести, вінки та таблички родинам загиблих. Також є необхідна кількість місць на цвинтарі на вулиці Депутатській, поховання теж безоплатне. За це відповідає керівник ритуальної служби Сергій Капличний: +380679523112.
“Ми хочемо допомогти родинам поховати загиблих протягом найближчого тижня — до поминальних днів”, — зазначив Федорук.
Крім того, у Гостомелі ексгумували тіло селищного голови Юрія Прилипка. Чоловіка застрелили на початку березня російські окупанти, коли він розвозив продукти та ліки жителям гостомельського ЖК “Покровський”.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.