Британська фотофірма запропонувала “видалити” дітей з інвалідністю зі шкільних фотографій

Дата: 01 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

У Великій Британії фірма Tempest Photography, фотографи якої роблять світлини по всій країні, запропонувала батькам учнів початкової школи Абойн в Абердинширі, “прибрати” зі спільної фотографії дітей з інвалідністю. Їхні батьки кажуть, що були “спустошені” після того, як почули цю пропозицію. 

Про це повідомляє видання The Independent.

Фото: Lisa Boyd / Natalie Pinnell

Так, серед дітей на фото – девʼятирічна дівчинка з ДЦП Лілі, яка користується кріслом колісним, а також ще одна дівчинка з інвалідністю, на імʼя Ерін

Фірма запропонувала батькам два варіанти спільних фото – з дітьми з інвалідністю та без них. Мати Ерін, яку видалили з фото, каже, що відчула, ніби її дитину “стерли з історії”. 

“Дати людям можливість викреслити мою дочку з історії заради оптики – це відверто нелюдяно. Одна з найжорстокіших речей, які я колись відчувала. Я та інші батьки просто почуваємося неймовірно спустошеними”, – зазначила Наталі Піннелл.

Тим часом мати другої дівчинки, Ліза Бойд, також розповіла, що її доньку Лілі видалили з “альтернативної” фотографії. У дівчинки є сестра-близнючка, яка навчається в іншому класі. Вона також, за словами матері, почувається “розбитою”. 

Обидві матері наголосили, що школа сама по собі є інклюзивною і працівники освітнього закладу не винні в інциденті.

Нагадаємо, що в серпні 2022 року рекламна кампанія, розпочата урядом Іспанії, спричинила скандал через скарги моделей на те, що їхні фото були використані без дозволу. А зображення однієї з моделей було відредаговано: замість протеза у фотошопі їй “домалювали” ногу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter