Бригади “швидких” почали навчати надання допомоги в разі хімічної та ядерної небезпек
В Україні близько 10% бригад екстреної медицини були перенавчені й переформатовані на надання допомоги в разі хімічної, біологічної та ядерної небезпеки.
Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Йдеться про спеціально облаштовані бригади, які мають антидоти, костюми або засоби індивідуального захисту для надання допомоги потерпілим у зоні ураження.
“Повністю бути готовими, наприклад, до застосування зброї масового ураження майже неможливо. Зараз ми більше фокусуємося на тому, щоб підготувати систему, щоб вона могла швидко виявляти будь-які ризики”, – заявив Кузін.
За його словами, у деяких регіонах уже пройшли тренінги для фахівців з дозиметрії та радіаційного захисту. Основна функція таких фахівців – забезпечити ефективне реагування в області.
Кузін також зазначив, що в Дніпрі були проведені навчання, у межах яких відпрацьовували евакуацію населення в разі аварійної ситуації на Запорізькій АЕС. Кожна громада встановлює свої схеми оповіщення населення – від гучномовців до дворових чатів або оголошень.
Раніше ZMINA писала, що в Україні створили спеціальний чат-бот “Хімічна (не)Безпека! Як Діяти” на випадок хімічної атаки або техногенної аварії. Якщо українцям загрожуватиме хімічна небезпека, у чат-боті мають з’явитися інструкції, як швидко і правильно реагувати.
Нагадаємо, застосунок “Повітряна тривога” тепер попереджає не лише про повітряну тривогу, а й про хімічну і радіаційну небезпеку та інші загрози. Користувачі отримуватимуть звуковий сигнал-попередження та інструкцію дій.