“Брудні лесбійки роблять свою справу” – стартувала кампанія на захист прав ЛГБТКІ-спільноти #Відверті

Дата: 30 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International запустила кампанію на захист прав ЛГБТКІ-спільноти з хештегом #Відверті.

Про це повідомили у прес-службі організації.

“Є стереотип, що ЛГБТКІ – це непристойно й аморально, це завжди тільки про секс. Ми прагнемо його спростувати. Інтернет любить інтриги та скандали. І тому, щоб привернути увагу до кампанії, ми скористалися тими ж стереотипами, з якими боремося”, – зазначають в Amnesty International.

Основою кампанії став сайт vidverti.com.

На сайт ведуть банери з провокаційними заголовками, наприклад: “Гей показує приклад дітям”, “Бісексуалка зніме будь-кого”, “Брудні лесбійки роблять свою справу”, “Гей взявся за собаку”. Але за скандальними заголовками перед очима аудиторії з’являються сцени з буденного життя шкільного вчителя, кінооператорки та жінок, які садять рослини у парку.

“Саме так і в нашому житті: за надуманими стереотипами стоять тисячі реальних людей, і в кожної та кожного з них своя робота, свої інтереси, проблеми, мрії і плани на майбутнє. Банери можна буде знайти на різних українських сайтах”, – повідомляють в організації.

В Amnesty International підкреслюють, що на сайті ЛГБТКІ-люди розповідають свої історії, говорять про свої проблеми у статтях та коротких відеороликах.

На сайті також є словник, який допомагає аудиторії зрозуміти, що таке сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність, а також інформація про те, які права не доступні ЛГБТКІ в Україні.

В Україні представникам та представницям ЛГБТКІ-спільноти досі не доступні багато прав:

 • право бути донор/кою крові;
 • право мати документи, що відповідають зовнішності та ґендерній ідентичності;
 • право на аліменти;
 • можливість успадкувати майно партнер/ки чи передати в спадок;
 • право не зазнавати примусових медичних втручань;
 • право на захист від дискримінації;
 • право на безпеку;
 • реєстрація партнерств;
 • право на спільне батьківство та всиновлення/удочеріння прийомних дітей;
 • право приймати важливі медичні рішення за партнер/ку у випадку хвороби;
 • право розпоряджатися тілом партнер/ки в разі смерті;
 • право не свідчити проти партнер/ки в суді.

Вкрай поширеними є акти агресії щодо представників та представниць ЛГБТКІ. У більшості випадків поліція не проводить ефективного розслідування та ігнорує гомофобні мотиви нападників. Наприклад 6 травня у Запоріжжі відбувся напад на учасників та учасниць акції “Рівність різноманіття!”. Майже кожен захід супроводжується погрозами та насильством.

Крім того, напередодні Маршу Рівності активісти та активістки збирають підписи під зверненням до Володимира Кличка з вимогою створити умови для безпечного проведення Маршу.

Залишити підпис можна за посиланням

Нагадаємо, 12 червня 2016 року в Києві вперше успішно відбувся Марш Рівності ЛГБТКІ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансґендерні, квір та інтерсекс люди) КиївПрайд. Amnesty International відзначила ефективну співпрацю Національної поліції України та Київської міської державної адміністрації з організаторами та організаторками ходи, а також те, що було забезпечено належний захист під час проведення заходу.

У попередні роки правоохоронці не могли захистити право ЛГБТКІ-спільноти на мирне зібрання.

Марш Рівності 2017 відбудеться 18 червня у Києві. Поліція та представники влади мають створити умови для його безпечного проведення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter