Бранець Кремля Сергій Цигіпа отримав Національну премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка
23 січня, у четвер, Національна спілка журналістів відзначила премією 2024 року за захист свободи слова активіста Сергія Цигіпу.
Про це повідомила Національна спілка журналістів України.

Так, правління НСЖУ підтримало пропозицію секретаря та кримського журналіста Миколи Семени присудити Цигіпі журналістську відзнаку за незламність та вірність професії.
“Присудження премії імені Ігоря Лубченка – це наш спосіб сказати і Сергію, і всім ув’язненим колегам: ми пам’ятаємо про вас і боремося за ваше звільнення”, – підкреслив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
У Національній спілці журналістів також пригадали промову Сергія, яку він виголосив у російському суді перед вироком. “Я громадянин України. Мені байдуже, скільки ви мені дасте – два роки чи двадцять. Вільною людиною я стану лише тоді, коли сюди прийде ЗСУ”, – казав він.
Серед лауреатів премії минулих років були такі журналісти та колишні бранці, як Микола Семена, Роман Сущенко, Владислав Єсипенко та Станіслав Асєєв. Також її вручили незалежній Білоруській асоціації журналістів.
Національну премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка заснувала Національна спілка журналістів України у 2012 році на честь Ігоря Федоровича Лубченка. Він очолював Спілку з 1997-го по 2012 рік, зробивши вагомий внесок у розвиток української журналістики та захист свободи слова.
Щорічно премією нагороджують журналістів, правозахисників та організації, які досягли визначних успіхів у захисті права на свободу слова та дотриманні високих професійних стандартів у журналістиці.
Нагадаємо, що Сергія Цигіпу, активіста і письменника з Нової Каховки, викрали у 2022 році за активну проукраїнську позицію та журналістську діяльність. Завдяки його зусиллям у місті провели масовий захід громадянської непокори. Цигіпа також активно вів волонтерську діяльність, допомагав людям їжею та ліками.
Після його затримання зв’язок з ним перервався, і його рідні деякий час не знали, де він і що з ним. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні вони дізналися, що Цигіпа перебуває в російській неволі. Потім чоловіка з тимчасово окупованої частини Херсонщини перевезли до окупованого Криму та утримували у Сімферопольському СІЗО №2.
6 жовтня 2023 року так званий верховний суд республіки Крим засудив Цигіпу до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму, звинувативши його в “шпигунстві” за статтею 276 КК РФ. Згодом чоловіка етапували до виправної колонії суворого режиму №3 міста Скопін Рязанської області.