Бойовики на Луганщині тренували дітей стріляти з бойової зброї

Дата: 24 Червня 2019
A+ A- Підписатися

13–15 травня 2019 року представники незаконного збройного формування Луганщини вивезли дітей на нульову лінію фронту для проходження навчання з допризовної підготовки.

Про це у своєму блозі у Livejournal написав колишній член НЗФ “Привид”, громадянин Російської Федерації Олексій Івакін.

Росіянин повідомив, що школярів з міста Голубівка (Кіровськ) навчали, зокрема, орієнтуванню на місцевості, збиранню та розбиранню зброї, стрільбі, тактиці, польовій медицині та розмінуванню.

У своєму дописі Олексій Івакін наголошує, що навчання відбувалося з використанням бойової зброї:

“Іграшки бойові, якщо що. І чищення по-дорослому. З АГС теж працюємо. І не тільки з АГС. Про всяк випадок повторюся. Це не навчальна зброя. Це бойова”, – пише він.

Правозахисники коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” називають втягнення неповнолітніх у незаконні збройні формування міжнародним злочином. Водночас вони нарікають, що попри рекомендацію Комітету ООН з прав дитини, висловлену ще у 2011 році, у Кримінальному кодексі України так і не з’явилася норма, яка чітко передбачала би кримінальну відповідальність за вербування та використання у збройних конфліктах людей віком до 18 років. Влада України також не врегулювала роботу військово-патріотичних клубів та об’єднань, не визначила віку, з якого дитина може навчатися поводженню зі стрілецькою зброєю.

Правозахисники закликають повідомляти їх про подібні дії незаконних збройних формувань та інші злочини через спеціальну захищену форму на сторінці коаліції. Вони пояснюють, що без письмової згоди коаліція не публікуватиме і не передаватиме такої інформації третім особам.

2016 року Україна звинуватила незаконне терористичне формування на Донеччині у створенні таборів для навчання дітей поводженню зі зброєю та збору розвідувальної інформації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: