Бойовики не випустили з “ЛНР” автобус із жінками і дітьми

Дата: 18 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Бойовики “ЛНР” не пропустили на українську територію автобус, що перевозив 45 жінок і дітей, які хотіли залишити територію так званої республіки.

Про це повідомила російському телеканалу “Дождь” волонтер російського благодійного фонду “Предание” Вікторія Івлєва. Її організація займається вивезенням тих, у кого немає 600 гривень на оплату проїзду в автобусах, які курсують між “ДНР” / “ЛНР” і територією, підконтрольною Україні.

45 чоловік сиділи в автобусі, ми намагалися їх вивезти, і зараз їх повернули всіх назад. Привезли у Луганськ, перед Луганською обласною адміністрацією їх вже чекало місцеве телебачення, стали залякувати, розповідати про жахи життя на території України“, – розповіла Івлєва.

Вона провела на останньому блок-пості перед звільненою територією Станиці Луганської, де затримали автобус, близько чотирьох годин, у неї відібрали телефон, журналістські записи, і головне – списки бажаючих виїхати з території “ЛНР”. У цих списках, за словами Івлєвої, були багатодітні матері, діти і літні люди, які не можуть виїхати самостійно. Наймолодшому в списку – два місяці.

Як додав волонтер Євген Каплін з гуманітарної місії громадського об’єднання “Проліска”, серед тих, кого не пустили на підконтрольну України територію, був тримісячний малюк з Луганська, який терміново потребує госпіталізації.

Також зазначено, що в момент затримання військові погрожували людям, що перебували в автобусі, розправою з боку українських військових, тим, що вивезені діти будуть позбавлені батьківського піклування і передані до будинку малятка і так далі.

З Капліним зв’язувалися представники “ЛНР” і висловлювали невдоволення тим, що волонтери вивозять людей на підконтрольну Українї територію. Волонтери підкреслюють, що вивозили тих, хто звернувся на їх гарячу лінію або до представників інших волонтерських ініціатив, і всі, хто перебував у затриманому автобусі, хотіли покинути територію добровільно.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter