Бойові дії та вимушена міграція змушують людей з ВІЛ-позитивним статусом переривати лікування
Вимушена міграція та бойові дії в Україні є серед головних факторів, через які люди, які живуть з ВІЛ, переривають терапію.
Про це розповіла очільниця представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна, під час пресконференції в медіацентрі “Україна”.
Вона зазначила, що у вересні–жовтні цього року організація провела дослідження, у межах якого лікарів запитували про причини, які змушують пацієнтів припиняти антиретровірусну терапію. Лопатіна пояснила, що переривання може бути викликане особистими рішеннями або ставленням пацієнта до лікування, але є й об’єктивні обставини, які змушують їх зупиняти терапію.
За словами експертки, до дослідження долучилися 109 лікарів з усієї України. Вони виділили три основні причини припинення лікування: залежність від алкоголю, вживання наркотичних речовин та психічні розлади, зокрема депресія.
Коли лікарів запитали, чи війна вплинула на переривання терапії, більшість із них відповіли ствердно. Лікарі зазначили, що ключовими факторами впливу стали бойові дії та міграція, які суттєво ускладнюють доступ до лікування.
Нагадаємо, що у поточному році щодня троє людей в Україні помирали через ускладнення, викликані СНІДом.
За даними МОЗ, у 2024 році в Україні кількість тестувань на ВІЛ зросла до 2,5 мільйона. Для порівняння: минулого року кількість таких обстежень складала 1,5 мільйона.