“Блок Петра Порошенка” висунув свою кандидатуру на Уповноваженого з прав людини

Дата: 17 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Фракція “Блок Петра Порошенка” у парламенті зібрала підписи за висунення на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини народного депутата Сергія Алексєєва.

Сергій Алексєєв

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на керівника фракції БПП Артура Герасимова.

“Учора був останній день. Усе йде по процедурі. Підписи зібрані. За Алексєєва”, – сказав він.

У свою чергу, народний депутат цієї ж фракції Мустафа Джемілєв висловив думку, що у фракції є також підтримка кандидатури чинного омбудсмена Валерії Лутковської.

“(Підписи) не збирають, але вона буде серед кандидатів”, – сказав Джемілєв.

Сергій Алексєєв (народився 9 лютого 1977 р.) – заслужений юрист України, народний депутат VIII скликання. Є заступником голови парламентського комітету з питань правової політики і правосуддя.

Як відомо, Уповноваженого призначає на посаду і звільняє парламент таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів. Висування кандидатури для призначення на посаду нового омбудсмена здійснюють у 20-денний строк з дня, що настає після закінчення терміну повноважень попереднього омбудсмана.

Пропозиції щодо кандидатури на посаду уповноваженого вносять голова парламенту або не менше чверті народних депутатів від конституційного складу парламенту.

Закон передбачає, що омбудсменом може бути призначений громадянин України, який на день обрання досяг 40-річного віку, а також має досвід правозахисної діяльності.

Раніше також повідомлялося, що фракція “Народний фронт” має намір висунути на цю посаду кандидатуру свого народного депутата Людмили Денисової.

Нагадаємо, 28 квітня закінчився п’ятирічний термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської. 

10 травня правозахисники закликали парламент обрати нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини без політичного впливу та маніпуляцій, для чого провести відкритий конкурс із залученням для консультацій представників громадянського суспільства.

“Обрання омбудмана має бути поза політичними призначеннями або партійними квотами. Тому надзвичайно важливо вже зараз убезпечити і кандидатури на посаду Уповноваженого, і сам інститут омбудсмана від політичного впливу. Омбудсмен має висловлювати свою позицію, виходячи виключно з міжнародних стандартів прав людини, а не обслуговувати інтереси якихось політичних партій, груп, фракцій, тощо”, – говорить правозахисниця, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Правозахисники закликали також голів парламентських фракцій і депутатських груп вимагати проведення відповідного конкурсу і не брати участі в голосуванні за кандидатуру уповноваженого ВР з прав людини без проведення конкурсу.

Правозахисники вважають правильним, аби кандидати на посаду омбудсмана могли б самі висувати свої кандидатури. І потім спеціальна комісія мала б обрати найдостойніших за всіма критеріями.

Автори заяви були б раді бачити на конкурсі юристку та правозахисницю Ларису Денисенко, голову Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини Володимира Яворського, останнього омбудсмана Валерію Лутковську.

На переконання правозахисників, критеріями, за якими слід розглядати кандидатури на конкурсі, мають бути: високі моральні якості; глибоке знання міжнародних стандартів прав людини; тривалий досвід правозахисної роботи; високий авторитет в суспільстві та міжнародній спільноті; повна незалежність від політичних сил.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: