Близько 4% довічно ув’язнених в Україні є абсолютно невинними — правозахисник

Дата: 25 Січня 2018
A+ A- Підписатися
Андрій Діденко

На сьогодні покарання у вигляді довічного ув’язнення в Україні (без урахування тимчасово окупованих територій) відбувають понад півтори тисячі осіб.

Таку цифру в ефірі “Громадського радіо” озвучив координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

За його словами, з-поміж загальної кількості довічно ув’язнених 3-4% засуджених знаходяться в тюрмах за злочини, яких вони не скоювали.

“Це абсолютно безневинні люди, які опинилися не в тому місці і не в той час”, − пояснив Діденко.

Правозахисник додав, що серед засуджених на довічне ув’язнення є також особи, покарання яких непропорційне тяжкості скоєних злочинів. Їх кількість, за інформацією Діденка, сягає 10%.

Він зауважив, що в подібних випадках людина вчиняє злочин, але за певних обставин – наприклад, у стані афекту.

“Може бути неправильна кваліфікація. Якщо подивитися на практику, слідчий завжди перевищує кваліфікацію злочину”, − підкреслив він.

Як відомо, 26 листопада 2015 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект 2033а “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок)”. Законопроект підготовлений до другого читання профільним комітетом.

10 лютого 2017 року законопроект 2033а отримав схвальний висновок Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.

15 листопада 2017 року навпроти Верховної Ради України родичі свавільно засуджених встановили намет, аби привернути увагу депутатів до проблеми відсутності механізму перегляду судових рішень у кримінальних справах та нагальну необхідність його запровадження в Україні задля виправлення судових помилок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: