Громадськість закликає бізнес підтримати політику недискримінації

Дата: 09 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Громадські організації спонукають бізнес підтримати політику недискримінації на робочому місці за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності.

Всеукраїнська благодійна організація “Точка опори” з 01 лютого 2015 року перейшла на спеціальні умови економічної співпраці з приватним сектором. До участі в конкурсах (тендерах) на закупівлю робіт, товарів чи послуг, вартість яких перевищує 6 000 гривень за одну закупівлю або становить 10 000 гривень та більше протягом одного календарного року на кожного контрагента, останні допускаються тільки за умови наявності в них політики недискримінації. 

Таким чином правозахисники спонукають приватні компанії підтримувати ідеї рівності, захисту прав людей та заборони дискримінації на робочому місці за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності.

Нагадаємо, що 21 березня 2014 року Україна підписала асоціацію з Європейським союзом, яка включає в себе Директиву Ради ЄС 2000/78/EC, що зобов’язує всі приватні компанії вжити вичерпних заходів з протидії дискримінації на робочому місці. Шість директив Ради ЄС Україна повинна інтегрувати в національне законодавство протягом 4 років.

Щоб зрозуміти, наскільки українські компанії розуміються на цій темі та чи готові вони впроваджувати політику рівності, було впроваджено рейтинг “Індекс корпоративної рівності-2014”.

У більшості випадків компанії, що підтримують таку політику, на корпоративному сайті повідомляють майбутніх шукачів роботи про чинну систему забезпечення рівності, розміщують список ознак, за якими заборонена дискримінація, та навіть можливі позитивні дії (наприклад, спеціальна квота для людей, що мають інвалідність, чи жінок).

Експерти зазначають, що публічне розміщення політики рівності формує сучасний, цивілізаційний та європейський образ компанії, збільшує лояльність працівників, дозволяє відкривати для себе нові ринки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: