В Україні захистили першу в галузі правових наук дисертацію про захист прав ЛГБТ

Дата: 18 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Громадська активістка Яна Товпеко в п’ятницю, 15 грудня, захистила першу в галузі правових наук України дисертацію про захист прав ЛГБТ-спільноти.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник загальноукраїнського ЛГБТ-об’єднання “Гей-форум Україна” Святослав Шеремет.

Захист дисертації “Реалізація конституційно-правових норм про права людини щодо сексуальних меншин: порівняльно-правове дослідження” відбувався в Інституті держави і права ім. В.П. Корецького Національної академії наук України. Науковим керівником Товпеко виступив професор Олександр Батанов, який також є членом робочої групи Конституційної Комісії з прав, свобод та обов’язків людини і громадянина.

Авторка ставила на меті проаналізувати, якими в Україні є проблеми з реалізацією прав і свобод людини в контексті сексуальної орієнтації. Та, враховуючи це, запропонувати пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного українського законодавства з прав людини.

У висновках до роботи вона підкреслила, що усі три види сексуальної орієнтації – гетеросексуальна, гомосексуальна та бісексуальна – є варіантами нормативної сексуальності людини.

Товпеко звернула увагу на те, що в Конституції України сексуальна орієнтація відсутня у переліку ознак, за якими дискримінація забороняється, що, на її думку, породжує ситуацію правової невизначеності.

У зв’язку з цим вона запропонувала внести відповідні зміни до частини 2 статті 24 Конституції та викласти її в такій редакції: “Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками”.

Товпеко зауважила, що в Україні до неї вже були дослідження щодо заборони дискримінації в цілому, де у тому числі йшлося і про проблему дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, проте її дисертація повністю присвячена питанню сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

“Вдалий захист викликав шквал обурення з боку опоненток”, – зазначив Шеремет.

Зокрема, в коментарях до його запису можна побачити критичні висловлювання декана факультету психології Київського інституту бізнесу та технологій Людмили Гридковець, яка писала рецензію на роботу Товпеко. Вона назвала дисертацію “ганьбою для України”, та висунула припущення, що хтось таким чином використав авторку для відмивання грошей.

“Те, що написано, суцільна маніпуляція навіть не фактами (принаймні в авторефераті), а штучно спродукованими міфами. Наука не любить таких речей”, – написала вона.

Сама Товпеко підкреслила, що вибір теми дисертації був для неї свідомим і добровільним.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter