Біженці з України зможуть отримувати документи у Чехії, Німеччині та Туреччині – МВС

Дата: 27 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Мережа закордонних представництв Державної міграційної служби має перспективу розширення у Чехії, Німеччині та Туреччині. Понад три місяці закордонні представництва для відновлення чи оформлення документів працюють у Польщі.

Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.

Фото: Associated Press

За словами Єніна, завдяки підтримці партнерів України багато людей змогли перетнути кордон за фотокопіями чи ксерокопіями документів. Але згодом вони стикнулися з неможливістю отримати соціальні гарантії, користуватися освітніми чи медичними сервісами держав–членів ЄС. Тож МВС спільно з МЗС ініціювали розширення можливостей документування громадян за межами держави.

Уряд підтримав цю ініціативу, тому у Варшаві такі представництва працюють вже три місяці, а.у Кракові одночасно відбувається робота восьми мобільних пунктів.

За його словами, така кількість мобільних паспортних центрів може обслугувати до 300–350 осіб на добу. Черга формується як онлайн, так і наживо. Триває робота над розширенням переліку послуг, які надають закордонні представництва ДП “Документ”, покращенням логістики, спрощенням процедур та їхньої тривалості.

Єнін поінформував, що ведуться перемовини щодо розширення мережі закордонних підрозділів українського міграційного відомства не лише у Польщі, а й у низці інших країн. Йдеться як про мобільні, так і про стаціонарні центри.

“Перебуваючи з головою ДМСУ Наталією Науменко в Чехії, ми домовилися про це з чеською владою. Так само нас чекає Німеччина, Туреччина. Справа за малим – маємо збільшувати кількість спеціалізованих бусів, які можуть працювати в такий дистанційний спосіб. А надалі – плануємо наймати офіси, як це сьогодні у Варшаві, де одночасно працюють 28 робочих станцій”, – сказав він.

Нагадаємо, що Європейська комісія продовжить ще на один рік правила приймання і надання захисту українським біженцям. Ці правила дають українцям право на роботу, житло, освіту, медичну допомогу в країнах ЄС. Крім того, громадяни, які повернуться до України, не втрачатимуть статусу тимчасового захисту в європейських країнах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter